Imieniny: Klaudiusza, Marii
Data dodania: 2017-09-18 09:42

Iwona Starczewska

II Ukiel Olsztyn Półmaraton. Pobiegło prawie pół tysiąca osób

Za nami druga edycja wyjątkowego wydarzenia biegowego w stolicy Warmii i Mazur. Mowa o Ukiel Olsztyn Półmaratonie, na starcie którego stanęło w tym roku niemal pół tysiąca biegaczy.

Niedzielny półmaraton ściągnął do Olsztyna niemal pół tysiąca biegaczy, którzy rywalizowali na dystansie 21 kilometrów. Trasa – jak nazwa wydarzenia wskazuje – przebiegała wokół jeziora Ukiel. Jak przyznają zawodnicy – nie było łatwo – był to bowiem bieg crossowy z wykorzystaniem ścieżek pieszo - rowerowych biegnących przy jeziorze. W sumie na pokonanie trasy biegacze mieli maksymalnie 3,5 godziny.

W kategorii mężczyzn najszybszy był Ukrainiec Pavlo Veretskyi, który osiągnął czas 01:08:57. Wśród kobiet najlepsza okazała się Valentyna Kiliarska, która pokonała trasę w 01:23:50.

Druga edycja półmaratonu była także ostatnim i najdłuższym z trzech biegów miejskich odbywające się w ramach akcji Olsztyn.Biega. W kategorii ''mieszkaniec Olsztyna'' zwyciężyła Mariola Sudzińska, która dobiegła na metę w czasie 01:24:27.

Pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej zajęła ekipa AKM Olimp Olsztyn.