Grupa Speed już dała o sobie znać. Tylko w weekend w Olsztynie policjanci wystawili 26 mandatów

Data dodania: 2019-08-14 10:37:19, kac
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Grupa Speed już dała o sobie znać. Tylko w weekend w Olsztynie policjanci wystawili 26 mandatów
Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Archiwum Olsztyn.com.pl

19 z nich otrzymali kierowcy za przekroczenie dozwolonej prędkości. Ponadto funkcjonariusze zatrzymali dwa prawa jazdy i trzy dowody rejestracyjne samochodów, których stan techniczny budził wątpliwości. Złapano także trzech kierowców na podwójnym gazie.

Akcja była zorganizowana w nocy z 9 na 10 sierpnia na terenie stolicy Warmii i Mazur oraz powiatu. Funkcjonariuszy z KMP w Olsztynie wsparli m.in. policjanci z zespołu Speed z jednostek KWP w Olsztynie.

Działania były prowadzone, aby zapobiec ewentualnym nielegalnym wyścigom samochodowym na ulicach miasta i drogach publicznych.

Uliczne wyścigi są nielegalne, a branie w nich udziału to świadome stwarzanie zagrożenia dla siebie i innych. Osoby, które uwielbiają szybką jazdę i przypływ adrenaliny na drodze publicznej nie zdają sobie sprawy, że mogą doprowadzić do nieszczęścia – powiedziała w rozmowie z nami Izabela Niedźwiedzka-Pardela z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

Dlatego też policjanci postanowili przeprowadzać kontrole – nie tylko prędkości, ale także trzeźwości a w dodatku oceniali stan techniczny pojazdów.

W ciągu zaledwie kilku godzin funkcjonariusze skontrolowali ponad 30 aut. 26 kierowców zostało ukaranych mandatami, w tym 19 za przekroczenie dozwolonej prędkości. Dwóch z nich straciło prawo jazdy. Oprócz tego policjanci zatrzymali również trzy dowody rejestracyjne pojazdów. Złapali trzech nietrzeźwych kierowców.

Policja dodaje, że wymiernym efektem działań był brak zdarzeń drogowych. Takie akcje będą cykliczne.

Będą ustalane przez Nadzór Ruchu Drogowego i przeprowadzane w różnych miastach w różnych terminach – dodał Rafał Jackowski z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

Komentarze (6)

Dodaj swój komentarz

 • curwer ecu 2019-08-15 07:46:35
  cJALIS AUTODANCING:: stoję na światłach na pierwszym miejscu, z boku podjeżdża jakiś cwel, patrzy się na mnie ze swego opelka chyba się ze mną ścigać chce.,czy on wie co on robi tylko wstydu se narobi, dieslem lamusie to możesz wozić se mamusię, jak przełączę na benzynę to ja stówę na godzinę już na dwójce mam mówię wam. .......
  Odpowiedz Oceń: 7 8 Zgłoś treść
 • Real 2019-08-14 21:58:41
  Tym nieopierzonym smarkaczom, którzy tak uwielbiają się ścigać pragnę tylko powiedzieć, że bodaj 20 lat temu taki wyścig skończył się dla młodej dziewczyny spaleniem żywcem w B-emce. A jeśli wydaje im się, że ich to nie dotyczy, to już teraz powinni zająć kolejkę do psychiatry!!!!!!!! Zawsze to lepiej być głupim ale żywym.
  Odpowiedz Oceń: 10 2 Zgłoś treść
 • akm 2019-08-14 21:55:17
  Bardzo dobra akcja, stop piractwu drogowemu.
  Odpowiedz Oceń: 8 4 Zgłoś treść
 • Maluch 2019-08-14 19:21:04
  Gas do dechy 100kmh w miejscu
  Odpowiedz Oceń: 6 2 Zgłoś treść
 • SV 2019-08-14 11:55:59
  Niech ci gówniarze co się „ścigają” przesiądą się na motocykle. Selekcja zostanie przeprowadzona szybko i skutecznie. Na 4 kołach to każdemu się wydaje że jest mistrzem kierownicy a jak coś pójdzie nie tak to blacha i poduszki uratują 4 litery. Pizdeczki...
  Odpowiedz Oceń: 8 5 Zgłoś treść
 • Ryszard Ochódzki 2019-08-14 11:52:24
  Brawo! Takie działania to powinna być codzienność. Tylko nieuchronność kary wyeliminuje szaleńców z dróg.
  Odpowiedz Oceń: 9 3 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.