Groził prezydentowi Olsztyna. Pozostanie w areszcie

Data dodania: 2019-02-06 11:56:51, red
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Groził prezydentowi Olsztyna. Pozostanie w areszcie
Zatrzymanie 24-letniego hejtera
Fot. KMP Olsztyn

Sąd Okręgowy w Olsztynie zdecydował, że Sergiusz P. hejter, który w połowie stycznia tego roku we wpisie na jednym z portali internetowych groził śmiercią prezydentowi miasta pozostanie w areszcie. Tym samym sąd nie zgodził się z zażaleniem złożonym przez obrońcę mężczyzny.

Sergiusz P. został zatrzymany po tym, jak 14 stycznia tego roku na jednym z portali internetowych zamieścił wpis, w którym publicznie nawoływał do zabójstwa prezydenta Olsztyna. Podczas przeszukania mieszkania 24-latka policjanci znaleźli około 400 gramów marihuany.

Prokuratura wnioskowała o 3-miesięczny areszt dla mężczyzny, a Sąd Rejonowy w Olsztyn przychylił się do tego wniosku tłumacząc, że podejrzany może uciec lub ukrywać się skutecznie uniemożliwiając prowadzenie postępowania.

Na decyzję sądu o aresztowaniu zażalenie złożył obrońca hejtera. Sprawę rozpatrywał Sąd Okręgowy w Olsztynie, który zdecydował utrzymać w mocy zaskarżone postanowienie. To oznacza, że 24-latek pozostanie w areszcie.

- Sąd odwoławczy w całości zgodził się z argumentacją Sądu Rejonowego, że jedynym środkiem zapobiegawczym, który w pełni efektywnie zabezpieczy prawidłowy tok postępowania karnego jest w aktualnej sytuacji właśnie tymczasowe aresztowanie – tłumaczy Olgierd Dąbrowski-Żegalski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie.

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.