Gmina Jonkowo chce uruchomić komunikację gminną. Rusza kolejny przetarg na zakup autobusów

Data dodania: 2019-04-08 14:51:08, mjs
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Gmina Jonkowo chce uruchomić komunikację gminną. Rusza kolejny przetarg na zakup autobusów
Fot. UG Dywity

Gmina Jonkowo ogłosiła kolejny przetarg na zakup małych autobusów, które zapewniłyby uruchomienie komunikacji gminnej. Poprzednie zamówienie zostało unieważnione, bo jedyna firma, która wzięła w nim udział, nie dostarczyła wymaganych dokumentów.

Niedawno gmina Jonkowo odłączyła się od wspólnego przetargu z gminą Stawiguda, bo włodarzom podolsztyńskiej gminy zależy na szybkim uruchomieniu komunikacji gminnej.

Niestety, współpraca z gminą Stawiguda przy zakupie autobusów na potrzeby komunikacji publicznej została zakończona. Nie możemy sobie pozwolić na kolejną zwłokę w tej ważnej dla mieszkańców kwestii. Nie pozostaje nam nic innego jak samemu rozpisać przetarg na zakup autobusów. Transport publiczny to dla mnie jeden z priorytetów właśnie rozpoczętej kadencji i chcę jak najszybciej doprowadzić do uruchomienia regularnej komunikacji gminnej mówił wówczas Wojciech Giecko, wójt Jonkowa.

Przetarg został ogłoszony w ramach programu "Poprawa ekomobilności miejskiej na terenie gminy Jonkowo". Zamówienie dotyczyło zakupu dwóch autobusów niskopodłogowych o długości 8,1 metra i minimalnej liczbie 40 miejsc dla pasażerów. W zamówieniu zaznaczono, że autobusy mają być wyprodukowane w roku dostawy i muszą być wyposażone w dwoje drzwi – pojedyncze o szerokości 0,65 m oraz podwójne o szerokości 1 m. Ma być jedno miejsce dla osoby niepełnosprawnej poruszającej się na wózku, a wejście musi być pozbawione stopni. Pasażerowie podczas będą mogli skorzystać z klimatyzacji, Wi-Fi i tablicy informacyjnej.

Przypomnijmy, poprzednie postępowanie unieważniono. Wzięła w nim udział jedna firma – MMI ze Zbyszewa. Oferta firmy opiewała na 1,45 mln zł brutto, a gmina Jonkowo przeznaczyła na ten cel 1,63 mln zł brutto. Oferent zapewniał, że w pojazdach znajdzie się 51 miejsc, a zadanie miało zostać wykonane w 180 dni. Jednak nie doszło do realizacji zadania, bo zwycięska firma nie dostarczyła świadectwa homologacji na autobusy.

Nowy przetarg zakończy się 24 kwietnia. Przy wyborze oferty największe znaczenie będzie miała cena (60 proc.), termin wykonania zadania (20 proc.), możliwość zwiększenia miejsc w autobusach (10 proc.) oraz warunki gwarancji (10 proc.). Zwycięska firma na wykonanie zadania miałaby 240 dni od podpisania umowy.

Autobusy niskopodłogowe miałyby połączyć pobliskie miejscowości, m.in. Warkały, Giedajty, Wrzesinę, Porbady, Godki, Węgajty, Jonkowo, Mątki i Wilimowo. Na dofinansowanie komunikacji publicznej na pozostałych trasach planowane są kolejne przetargi. Chodzi o miejscowości takie jak Wołowno, Szałstry, Gamerki Wielkie, Nowe i Stare Kawkowo oraz Pupki.

Źródło: własne/transport-publiczny.pl

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.