Gąsienica zagraża sosnom. Leśnicy planują opryski

Data dodania: 2019-05-14 11:17:23, mjs
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Gąsienica zagraża sosnom. Leśnicy planują opryski
Gąsienica brudnicy mniszki
Fot. RDLP w Olsztynie

Leśnicy z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie szykują leśne opryski. Powodem jest gąsienica brudnicy mniszki, która zagraża drzewostanom iglastym.

Opryski lotnicze zaplanowano w siedmiu warmińsko-mazurskich nadleśnictwach: w Olsztynie, Nidzicy, Szczytnie, Wielbarku, Nowych Ramukach, Jedwabnie i Spychowie. Gąsienica brudnicy mniszki żeruje na drzewach iglastych, osłabiając je.

Opryski zaplanowana w terminie 16-31 maja. Leśnicy zapewniają, że preparat wykorzystany przy opryskach jest bezpieczny dla ludzi i zwierząt.

Źródło: własne/RDLP w Olsztynie

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.