Garstka osób maszerowała w obronie tradycyjnego modelu rodziny [ZDJĘCIA]

Data dodania: 2019-06-16 17:33:21, kru
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Garstka osób maszerowała w obronie tradycyjnego modelu rodziny [ZDJĘCIA]
Kilkadziesiąt osób wzięło udział w marszu w obronie tradycyjnego modelu rodziny
Fot. Piotr Pętlicki, Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

Zaledwie kilkadziesiąt osób wzięło udział w sobotnim marszu w centrum Olsztyna w obronie tradycyjnego modelu rodziny. W tym samym czasie na obrzeżach miasta przeszedł pierwszy Marsz Równości.

- Na Marszach Równości są przede wszystkim ludzie, który zjeżdżają z Niemiec, Anglii, ze Skandynawi i w ten sposób sztucznie podbijają frekwencję - mówił nam, trochę rozgoryczony frekwencją marszu w obronie tradycyjnego modelu rodziny, Piotr Pętlicki z fundacji "Pro - prawo do życia".

I dodał: - Jeśli chodzi o nasze zgromadzenie brało w nim udział około 50 osób. Manifestowaliśmy swoje poparcie dla wartości rodzinnych; dla tradycyjnej rodziny, małżeństwa rozumianego przez związek kobiety z mężczyzną.

"Olsztyński marsz w obronie dzieci", jak nazwali go organizatorzy, przeszedł sprzed hali "Urania" ulicami: Obiegową, Żołnierską, Kościuszki, Reja, 22 stycznia, Pieniężnego i zakończył się w Parku Centralnym.

A trakcie pochodu mogliśmy zobaczyć transparenty z hasłami: "Tacy chcą edukować twoje dzieci", "Stop pedofilii", "Czego lobby LGBT chce uczyć dzieci?".

To nie pierwsza tego typu inicjatywa w stolicy Warmii i Mazur osób związanych z fundacją "Pro - Prawo do Życia" i środowiskami narodowymi. W ostatnim czasie kilkunastu mężczyzn spotkało się pod Wysoką Bramą, przed wizerunkiem Matki Boskiej Królowej Pokoju, by publicznie odmówić różaniec. Podobne spotkania mają odbywać się cyklicznie.

Komentarze (29)

Dodaj swój komentarz

 • StraSZYDŁO 2019-06-18 09:34:09
  Pewnie same stare panny z pierwszych ławek kościelnych.
  Odpowiedz Oceń: 7 3 Zgłoś treść
 • Jasiek 2019-06-17 07:53:43
  A gdzie kibole? Nie lubią tradycyjnych związków?
  Odpowiedz Oceń: 21 5 Zgłoś treść
 • Alisher 2019-06-17 05:50:16
  Tradycyjna rodzina a co to znaczy??nie ma czegoś takiego!!
  Odpowiedz Oceń: 19 13 Zgłoś treść
 • smutni ludzie 2019-06-16 23:49:30
  Jakoś nie widać za wielu tych chętnych do "obrony tradycyjnej rodziny" zresztą co to niby znaczy w dzisiejszych czasach jak jeszcze 100 lat temu kobiety nie miały np. prawa głosu - o taka tradycję tym dziadom chodzi? Ten kto ma poukładane w głowie wie czego szukać i nie przeszkadza mu kto kogo kocha jeżeli on ma kogoś do kochania. Mam wrażenie, że te dziadki i paru zygotarian mają po prostu smutne życie i muszą wtrącać się do czyjegoś.
  Odpowiedz Oceń: 32 10 Zgłoś treść
 • anita135 2019-06-16 23:41:07
  Zróbcie sondaż kto jest za tradycyjnym modelem rodziny, czyli związku kobiety z mężczyzną, a kto za LGBT. Zobaczymy jaki będzie wynik. Manipulujecie ludźmi i tyle.
  Odpowiedz Oceń: 14 13 Zgłoś treść
 • weronS 2019-06-16 22:32:07
  Niezła propaganda, tytuł artykułu brzmi jakby każdy mieszkaniec Olsztynia był przeciwko tradycyjnego modelu rodziny. Prawda jest taka, że większość jest anty LGBT i niech tak zostanie.
  Odpowiedz Oceń: 21 27 Zgłoś treść
 • lwx 2019-06-16 21:36:41
  Nic nie potrafisz! to idziesz w pochodzie. Może zostaniesz politykiem. Najważniejsze udawać mądrego bo wiadomo, że większość jest głupia. Tak po prostu jest. I wszystko się kręci. Chwała pionierom, chwała wszystkim. Kiedyś krzyczało się jeszcze "Niech żyje". Ale ludzie choć jak w filmie "jak krowy" lecz swój rozum mają.
  Odpowiedz Oceń: 4 5 Zgłoś treść
 • Ryszard Ochódzki 2019-06-16 21:32:55
  To już jakieś szaleństwo z tymi marszami. To chyba oczywiste, że związek mężczyzny z kobietą jest tym naturalnym. Nie da się udowodnić, że związek homoseksualny to „typowy” biologicznie związek, a tym bardziej nie można zezwolić by w takim związku wychowywały się dzieci. A co do preferencji seksualnych - to sprawa osobista, intymna i nie ma co się z tym obnosić. Nie wyobrażam sobie mojego udziału w marsz u poświęconym uwielbieniu kobiet - bo po co taki wraz? To naturalne chyba, ale i osobiste.
  Odpowiedz Oceń: 18 9 Zgłoś treść
 • Jasio 2019-06-16 21:05:55
  Na zdjęciach widać 15 osób.
  Odpowiedz Oceń: 18 6 Zgłoś treść
 • Leśny dziadek 2019-06-16 20:27:58
  Te "leśne dziadki" szli w obronie tradycyjnych wartości. Następnym razem zboki będą szli po hasłami adopcji dzieci przez homo. To nigdy nie będzie normalne, czy ktoś tego chce czy nie.
  Odpowiedz Oceń: 9 18 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.