Gang narkotykowy rozbity. W akcji CBŚP brali udział m.in. funkcjonariusze z Olsztyna

Data dodania: 2019-03-11 15:23:05, mjs
Ostatnia aktualizacja 2019-03-12 10:08:19
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Gang narkotykowy rozbity. W akcji CBŚP brali udział m.in. funkcjonariusze z Olsztyna
Fot. CBŚP

Zatrzymanie 12 podejrzanych i zabezpieczenie 21 kg narkotyków to efekt wielomiesięcznego śledztwa funkcjonariuszy CBŚP i prokuratorów z Podkarpacia. W ogólnopolskiej akcji brali udział także m.in. policjanci z Olsztyna.

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji z Zarządu w Rzeszowie wspólnie z Podkarpackim Wydziałem Zamiejscowym Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie prowadzą śledztwo w sprawie gangu narkotykowego, którego członkowie rozprowadzali ogromne ilości narkotyków, takich jak marihuana, amfetamina, kokaina i tabletki ecstasy. Z ustaleń śledczych wynika, że gang mógł działać nawet dwa lata.

Na podstawie zebranych dowodów, policjanci przeprowadzili akcję, która odbyła się w wielu miastach jednocześnie. Uczestniczyło w niej 260 funkcjonariuszy z Centralnego Biura Śledczego Policji, Biura Operacji Antyterrorystycznych, Komendy Stołecznej Policji i komend wojewódzkich z Olsztyna, Białegostoku, Łodzi, Lublina, Radomia i Rzeszowa. Zatrzymano 12 podejrzanych. Są to mieszkańcy Warszawy i okolic.

Policjanci przeszukali mieszkania, pomieszczenia gospodarcze i samochody podejrzanych. W ich efekcie zabezpieczono 21 kg narkotyków, w tym 3,5 kg marihuany, 2,5 kg amfetaminy, 15,5 litra płynnej amfetaminy. Funkcjonariusze znaleźli także elementy umundurowania policyjnego i przedmioty wchodzące w skład środków przymusu bezpośredniego.

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków. Dwaj z nich (w tym Ormianin) odpowiedzą dodatkowo za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono 67 tys. zł.

Sąd Rejonowy w Rzeszowie zastosował wobec 11 zatrzymanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego, trzymiesięcznego aresztu, a jedna została objęta dozorem policyjnym.

Sprawa ma charakter rozwojowy.

Źródło: własne/CBŚP

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • Złośliwy 2019-03-11 22:30:14
    Jak ja bym bardzo chciał, aby dziennikarze piszący artykuły lub robiący reportaże mieli chociaż mgliste pojęcie o rzeczach, o których piszą. "Sąd Rejonowy w Rzeszowie zastosował (...) karę aresztu." A co, obrazili Sąd? Bo kara aresztu to np. za to. Sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania Panie redaktorze. Radzę doczytać, nim Pan napisze.
    Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.