Firma z Warmii i Mazur zainwestuje ponad 156 mln złotych

Data dodania: 2018-12-21 12:20:27, red
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Firma z Warmii i Mazur zainwestuje ponad 156 mln złotych
Uroczystość wręczenia decyzji o wsparciu zakładu w Działdowie
Fot. WMSSE

Firma Dekorglass Działdowo SA otrzymała decyzję o wsparciu w ramach działania w Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Przedsiębiorstwo rozbuduje swój zakład i zainwestuje w sumie ponad 156 mln złotych.

Zakład z Działdowa oficjalnie odebrał decyzję o wsparciu działalności w ramach Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Dzięki temu możliwa będzie rozbudowa i modernizacja huty szkła, zakładu zajmującego się dekoracją opakowań szklanych oraz zakładu produkcji szkła piankowego znajdującego szerokie zastosowanie w budownictwie (w ramach pełnego zagospodarowywania odpadów poprodukcyjnych).

Dekorglass planuje zainwestować co najmniej 156,5 mln złotych i zatrudni minimum 50 nowych pracowników.

Projekt zrealizowany zostanie na powierzchni 13,9564 ha w Działdowie i Komornikach (województwo warmińsko-mazurskie) oraz Turze (województwo kujawsko-pomorskie).

Podstawową korzyścią wynikającą z inwestowania na obszarze zarządzanym przez Warmińsko-Mazurską Specjalną Strefę Ekonomiczną jest pomoc publiczna w postaci zwolnienia z podatku dochodowego. Jest to najwyższa w skali kraju pomoc publiczna udzielana przedsiębiorcom – kwota niezapłaconego podatku  może wynieść nawet 70% wartości wydatków kwalifikowanych.

Komentarze (5)

Dodaj swój komentarz

 • Ryszard Ochódzki 2018-12-23 21:38:22
  A kto to tam po prawej stronie stoi? Największy patriota co to nie wyjechał z garnizonu na pacyfikację stoczni?
  Odpowiedz Oceń: 3 0 Zgłoś treść
 • Tadeusz S. 2018-12-23 11:57:44
  Gratulacje dla Pana Chojaka. Trzymam za niego kciuki. Polski przedsiębiorca który rozwija polską firmę, dba o pracowników (najwyższe zarobki w okolicy). Rozwija firmę tworząc nowe miejsca pracy a nie wyciąga zysk za granicę. Ponadto ratuje przed likwidacją tak odległy zakład jak Huta TUR. Pozdrawiam wszystkich pracowników i Działdowskiej _ Tadeusz S.
  Odpowiedz Oceń: 0 1 Zgłoś treść
 • Babcia Hela 2018-12-21 14:02:23
  Brawo!
  Odpowiedz Oceń: 1 0 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.