Filharmonia nie dla dzieci?

Ostatnia aktualizacja 2011-09-14 11:49:02, redakcja
A | A | A
wykop.pl Tweetnij

Nowy obiekt Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej budzi podziw. Program najbliższych koncertów, również wygląda imponująco. Nasza czytelniczka alarmuje jednak, że o czymś zapomniano.

Napisała do nas jedna z czytelniczek, która uczestniczyła ze swoim maluchem w Porankach Muzycznych organizowanych przez olsztyńską Filharmonię. Od września tego roku, a więc wraz z rozpoczęciem nowego sezonu artystycznego - Poranki zniknęły. Czytelniczka alarmuje, że przy takiej inwestycji najwyraźniej zapomniano o najmłodszych melomanach.

 

Piotr Reszczyński z Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej uspokaja jednak i wyjaśnia. Atrakcji dla najmłodszych w nowym sezonie artystycznym Filharmonii nie zabraknie. Niebawem program wzbogacony zostanie o projekty skierowane do dzieci, o których Filharmonia informować będzie na swojej stronie internetowej oraz poprzez lokalne media – w tym portal miejski olsztyn.com.pl.

Piotr Reszczyński przypomniał również, że dla młodych melomanów Filharmonia od lat organizuje programy edukacji muzycznej. Stałymi elementami w programie są szkolne koncerty kameralne ''Spotkanie z Muzyką'', na które do filharmonii zapraszani są uczniowie szkół podstawowych przynajmniej raz w miesiącu. Filharmonia stawia również na edukację muzyczną w przedszkolach. Specjalny zespół olsztyńskiej Filharmonii przez cały rok odwiedza miejskie przedszkola w ramach projektu ''Spotkanie z Panią Muzyką''. Audycje muzyczne prowadzone są w 37 olsztyńskich przedszkolach oraz około 46 przedszkolach województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Zachęcamy do sprawdzania na bieżąco programu wydarzeń w serwisie olsztyn.com.pl oraz na stronie www.filharmonia.olsztyn.pl.

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze