Fałszywi wnuczkowie w Olsztynie znów atakują. Aż dziewięć telefonów jednego dnia!

Data dodania: 2018-07-12 11:55:58, mjs
Ostatnia aktualizacja 2018-07-12 12:08:33
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Fałszywi wnuczkowie w Olsztynie znów atakują. Aż dziewięć telefonów jednego dnia!

W Olsztynie fałszywi wnuczkowie ponownie aię uaktywnili. Tylko wczoraj policjanci dostali zgłoszenie od dziewięciu osób, które odebrały połączenia od oszustów. Niestety, jedna seniorka uwierzyła w opowiedzianą historię i straciła ponad 18 tys. zł i 200 euro.

Wczoraj na terenie Olsztyna seniorzy odebrali aż dziewięć połączeń od fałszywych wnuczków i policjantów. Pod fałszywych członków rodziny podszywali się kobieta i mężczyzna. Udawali wnuczka i wnuczkę, policjanta, córkę i kolegę wnuczka. Chcąc wpłynąć na emocje starszych osób, często płakali do słuchawki. Ich wymyślone historyjki najczęściej dotyczyły członka rodziny, który miał wypadek. Pieniądze były im potrzebne, aby "pokrzywdzony" nie trafił do więzienia. Raz zadzwonił nawet pracownik banku, który ostrzegał seniorów przed oszustami. Kazał wypłacić wszystkie pieniądze z banku i przekazać je zaufanej osobie, w tym wypadku oszustowi.

W większości przypadków seniorzy nie dali się nabrać na wymyślone opowieści. Niestety, jedna seniorka miała mniej szczęścia i uwierzyła płaczącemu w słuchawkę oszustowi. Kobieta straciła ponad 18 tys. zł i 200 euro.

Policjanci apelują o ostrożność. W uświadamianiu seniorów pomóc mogą przede wszystkim osoby młode, które mogą wytłumaczyć starszym członkom rodziny, że wiele osób chce wykorzystać ich życzliwość i dobroduszność. Należy zwrócić szczególną uwagę na osoby samotne, które mogą nie wiedzieć, że oszuści działają w taki sposób.

Każde podejrzane połączenie telefoniczne trzeba zgłosić na policję. Gdy w słuchawce jakiś członek rodziny prosi o pieniądze, należy zadzwonić do najbliższych i potwierdzić tę informację. Pamiętajmy też, że policjanci nigdy telefonicznie nie informują o prowadzonych sprawach i nie każą przekazywać pieniędzy obcym osobom.

Źródło: własne/KMP Olsztyn

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.