Dziś jest: 29.04.2024
Imieniny: Bogusława, Katarzyny
Data dodania: 2024-03-03 12:29

Ekstraliga to za wysokie progi? Stomilanki z kolejną porażką [ZDJĘCIA]

Olsztynianki były bardzo gościnne dla zespołu ze Śląska i dały sobie wbić trzy gole

Piłkarki Stomilanek Olsztyn fatalnie rozpoczęły rundę wiosenną Ekstraligi kobiet. Na stadionie miejskim przy al. Piłsudskiego 69a wysoko przegrały ze Śląskiem Wrocław. Olsztynianki walczące o utrzymanie cały czas zajmują ostatnie miejsce w tabeli.

Przed startem rundy wiosennej doszło do sporej rewolucji kadrowej w drużynie Stomilanek Olsztyn. Nie ma co się dziwić, bo olsztyńskie piłkarki jako beniaminek zawodziły na całej linii. Przez całą rundę wywalczyły zaledwie cztery punkty i zasłużenie zajmowały ostatnie miejsce w tabeli.

Sytuacja miała poprawić się po zmianach kadrowych w zespole. Ze Stomilanek odeszło sporo zawodniczek, w tym zagraniczne (Maleah Milner, Franciele Cupertino, Marta Vidal i Maria Contreras), które ostatnio oskarżyły trenera o mobbing, opisując wszystko w specjalnym oświadczeniu. Dariusz Maleszewski wszystkim oskarżeniom zaprzecza. Aktualnie trwa postępowanie wyjaśniające, które prowadzi Komisja Dyscyplinarna Polskiego Związku Piłki Nożnej. Z zespołu odeszły także Patricia Lamanna i Aleksandra Drąg.

W ich miejsce pozyskano sześć zawodniczek. Nową bramkarką zespołu została Ewa Sikora z Czarnych Sosnowiec, która często była powoływana do reprezentacji Polski U-17. Do zespołu dołączyła także Livia Potengova z Słowacji, która jest reprezentantką swojego kraju w futsalu. Ostatnio występowała w II-ligowej Wandzie Kraków, w której barwach strzeliła 12 goli. Atak Stomilanek wzmocniła także pochodząca z Belize Jayda Brown, która ostatnie pół roku spędziła w Górniku Łęczna. Do olsztyńskiego zespołu dołączyła także Federica Dall'ara, była królowa strzelczyń I ligi w barwach Skry Częstochowa. Piłkarka jest także reprezentantką Polski w beach soccerze. W obronie w podstawowym zobaczyliśmy pochodzącą z Ukrainy Olhe Zubchyk. Zawodniczka ma takżę polskie obywatelstwo i grę w naszej reprezentacji. Pod sam koniec okienka transferowego do Olsztyna trafiła Brazylijka Bruna Marques i z miejsca wywalczył sobie miejsce w podstawowej jedenastce.

Wszystkie te transfery nie przyniosły nic dobrego dla olsztyńskiego klubu w pierwszym meczu na wiosnę. Stomilanki doznały 10 porażki w Ekstralidze kobiet. Tym razem przed własną (skromną) publicznością przegrały 0:3 ze Śląskiem Wrocław. Po pierwszej połowie drużyna gości prowadziła 1:0 po trafieniu Marceliny Buś. Zawodniczka klubu z Dolnego Śląska wykorzystała stratę Stomilanki w środku pola i znalazła się sam na sam z bramkarką i nie zmarnowała takiego prezentu.

W 53 minucie meczu na 2:0 podwyższyła Natalia Sitarz. Stomilanki od 58 minuty musiały sobie radzić w dziesiątkę, po tym jak czerwoną kartkę obejrzała Olha Zubchyk. Śląsk wynik spotkania ustalił w 79 minucie, a do protokołu wpisała się Klaudia Adamek. W końcówce spotkania rozmiary porażki mogły zmniejszyć zawodniczki z Olsztyna, jednak nie wykorzystały rzutu karnego.

- Początek meczu był jeszcze w miarę dobry - powiedział po spotkaniu Dariusz Maleszewski, trener Stomilanek. - Było dużo niedokładności, wybory indywidualne były nie takie jakbyśmy sobie życzyli. Śląsk nas zdominował i zasłużenie wygrali. Pomimo osłabienia do końca walczyliśmy o coś pozytywnego. Mieliśmy pod koniec meczu rzut karny i go nie wykorzystaliśmy, a po to są karne, żeby je strzelać, i niech to będzie puenta tego spotkania.

W kolejnym ligowym spotkaniu Stomilanki na wyjeździe zagrają z GKS-em Katowice.

KKP Stomilanki Olsztyn - Śląsk Wrocław 0:3 (0:1)