Egzamin ósmoklasistów rozpoczął się we wszystkich olsztyńskich szkołach

Data dodania: 2019-04-15 10:44:14, mjs
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Egzamin ósmoklasistów rozpoczął się we wszystkich olsztyńskich szkołach

Po egzaminach gimnazjalnych przyszedł czas na egzaminy ósmoklasistów. Dziś uczniowie piszą część humanistyczną. Tym razem także udało się skompletować komisje egzaminacyjne we wszystkich olsztyńskich szkołach.

Dziś w całej Polsce odbywa się egzamin ósmoklasistów. W Olsztynie, podobnie jak w przypadku egzaminu gimnazjalnego, udało się skompletować komisje we wszystkich szkołach, w związku z tym uczniowie zasiedli do pisania sprawdzianu z języka polskiego.

- Nie dotarła do nas żadna informacja o tym, żeby w którejś ze szkół nie udało się skompletować składu komisji - informuje Marta Bartoszewicz, rzeczniczka Urzędu Miasta w Olsztynie.

Z kolei w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Jonkowie egzamin napiszą ósmoklasiści z trzech szkół. Do uczniów uczęszczających do tej placówki, dołączyli uczniowie z dwóch mniejszych szkół podstawowych.

- Sprawdzian będziecie pisali w towarzystwie rówieśników ze szkół podstawowych we Wrzesinie i Nowym Kawkowie – informuje uczniów dyrektorka szkoły, Anna Smolska.

Powodem takiej decyzji była obawa, że przez trwający strajk nauczycieli nie uda się skompletować komisji w każdej z tych szkół.

Przypomnijmy, w związku z trwającym strajkiem nauczycieli, minister edukacji Anna Zalewska podpisała rozporządzenie dające możliwość poszerzenia zespołów egzaminacyjnych. Każda osoba, która posiada kwalifikacje pedagogiczne może dołączyć do zespołu egzaminacyjnego i nadzorującego podczas tegorocznych egzaminów.

Dziś uczniowie klas ósmych piszą egzamin z języka polskiego, na jutro zaplanowano sprawdzian z matematyki, a w środę z języka obcego.

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.