Zakaz parkowania przy targowisku na ul. Grunwaldzkiej. Czy został tam ustawiony legalnie?

Data dodania: 2019-08-14 13:14:30, kac
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Zakaz parkowania przy targowisku na ul. Grunwaldzkiej. Czy został tam ustawiony legalnie?
Tabliczka "zakaz parkowania" została umieszczona przy targowisku, aby kierowcy nie zastawiali handlarzom stanowisk
Fot. Czytelnik Olsztyn.com.pl

Na zapleczu targowiska przy ul. Grunwaldzkiej postawiony jest znak „zakaz parkowania”, jednakże nie wygląda on jak typowy znak zakazu. Nasz czytelnik zwrócił na to uwagę.

Dzisiaj przechodziłem w pobliżu targowiska i natknąłem się na tabliczkę „zakaz parkowania”. Ciekawa sprawa, bo nie znam tego znaku. Wydaje mi się, że teren należy do miasta, ale nie wiem, czy ktoś tu nie zrobił samowolki stawiając ten znak – poinformował nas czytelnik.

Postanowiliśmy w tej sprawie skontaktować się z Zarządem Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie, który zarządza targowiskiem. Dowiedzieliśmy się, że znak istotnie znajduje się na terenie rynku i został ustawiony na prośbę osób handlujących sezonowo sadzonkami, aby kupujący nie rozjeżdżali ich stoisk.

W tym miejscu od kwietnia do lipca prowadzony jest tzw. handel sezonowy (kwiaty, sadzonki). Znak ustawiony został na prośbę osób handlujących tak, aby kierowcy nie zastawiali im miejsc do handlu. Spełnia on funkcję bardziej prośby, niż zakazu – powiedział w rozmowie z nami Paweł Palczewski z Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie.

Jak się dowiedzieliśmy, znak miał być zdemontowany i zabrany przed tygodniem, ponieważ sezon na sadzonki już dawno się skończył.

 

Komentarze (4)

Dodaj swój komentarz

 • Krzych 2019-08-15 09:31:27
  Handlarze są bezmyślni. Zabierając miejsca parkingowe tracą klientów.
  Odpowiedz Oceń: 5 4 Zgłoś treść
 • Ryszard Ochódzki 2019-08-14 15:15:53
  Trzeba wyremontować targowisko - wtedy stanie się jasne gdzie się parkuje, a gdzie handluje.
  Odpowiedz Oceń: 13 1 Zgłoś treść
 • MP 2019-08-14 13:35:18
  A ile kosztował ten znak podatników ?,,bardziej prośbę''
  Odpowiedz Oceń: 7 2 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.