Dziewczynka oddała obcemu pieniądze, bo ''mama kazała pomagać potrzebującym'' [AKTUALIZACJA]

Data dodania: 2019-07-11 11:55:16, mjs
Ostatnia aktualizacja 2019-07-12 11:21:47
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Dziewczynka oddała obcemu pieniądze, bo ''mama kazała pomagać potrzebującym'' [AKTUALIZACJA]
Fot. KWP Olsztyn

Do nietypowej sytuacji doszło w Bartoszycach. Nastoletnia dziewczynka podjechała na rowerze do przypadkowo napotkanego mężczyzny i wręczyła mu plik pieniędzy. Ten, zaskoczony zachowaniem rowerzystki, zgłosił się na policję i oddał gotówkę.

Do nietypowego zdarzenia doszło w poniedziałek, 1 lipca na ul. Wyszyńskiego w Bartoszycach. Pewien kierowca zaparkował w pobliżu auto. Nagle na rowerze podjechała do niego dziewczynka i wręczyła mu plik pieniędzy, mówiąc, że „mama kazała pomagać potrzebującym”.

Zaskoczony mężczyzna próbował dowiedzieć się, skąd nastolatka miała pieniądze i gdzie są jej rodzice, ale dziecko szybko odjechało, pozostawiając go bez odpowiedzi. Ten postanowił chwilę poczekać, bo myślał, że wkrótce pojawią się jej rodzice, jednak nikt nie przyszedł. W związku z tym zgłosił się na policję.

W rozmowie z funkcjonariuszami wyjaśnił, że dziewczynka wyglądała na około 11 lat, miała ciemne blond włosy, szczupła i ubrana w różową bluzę. Z kolei jej rower był zielony i miał koszyk na kierownicy. Pieniądze zostały zabezpieczone i czekają na komendzie na właściciela.

Sprawą zajmują się policjanci, jednak do tej pory nie udało im się ustalić danych dziewczynki. Dlatego funkcjonariusze publikują wizerunek dziecka. Każdy, kto posiada informację na ten temat lub rozpozna rowerzystkę, proszony jest o kontakt z policją z dyżurnym z komendy w Bartoszycach, pod numerem tel. 89 762 82 00 lub bezpośrednio z policjantem prowadzącym sprawę, tel. 89 762 82 77. Informacje można też wysłać na maila: komendant@bartoszyce.ol.policja.gov.pl.

AKTUALIZACJA

Policjanci znają już tożsamość dziewczynki. Jest to 9-latka, która nie znała wartości pieniądza. Dziecko gotówkę wzięło z domu i oddało ją przypadkowo napotkanemu starszemu mężczyźnie. Rodzice wiedzieli, co się stało, jednak nie wierzyli w uczciwość obdarowanej osoby, więc nie zgłaszali sprawy na policję. Pieniądze wkrótce trafią do właścicieli.

Źródło: własne/KWP Olsztyn

Komentarze (6)

Dodaj swój komentarz

 • eks pisior 2019-07-11 14:43:25
  jak widać są jeszcze uczciwi i porządni ludzie , wielkie brawa dla tego starszego Pana !!!!
  Odpowiedz Oceń: 9 1 Zgłoś treść
 • Młoda 2019-07-11 14:23:32
  do kudo: gdyby taki ,,prezent,, wręczyła Ci osoba pełnoletnia to moglbystak napisać, ale nie wypada tak komentować gdy robi to dziecko.
  Odpowiedz Oceń: 3 2 Zgłoś treść
 • Kiss 2019-07-11 13:22:19
  Do kudo: kretyn z ciebie albo jakis malolat
  Odpowiedz Oceń: 3 2 Zgłoś treść
 • Kudo 2019-07-11 12:26:27
  Co za kretyn ktoś daje to się bierze
  Odpowiedz Oceń: 3 13 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.