Dzień Wolnej Sztuki w BWA

Ostatnia aktualizacja 2017-04-21 10:00:59, kru
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Dzień Wolnej Sztuki w BWA
Logotyp sobotniej akcji pod hasłem "Dzień Wolnej Sztuki"

Niespiesznie i refleksyjnie. Tak zapowiada się najbliższa sobota w olsztyńskiej Galerii Sztuki.

Dzień Wolnej Sztuki to organizowana od 2011 roku akcja społeczna, mająca pokazać odwiedzającym, że muzea i galerie z powodzeniem można zwiedzać w sposób nieśpieszny i refleksyjny. BWA bierze udział w akcji po raz czwarty.

- Chcemy pokazać, że sztukę można oglądać świadomie, z rozmysłem i bez kompleksów - mówi specjalista ds. wystaw i promocji, Justyna Bnasiak. - Nie potrzebujemy do tego odpowiedniej wiedzy czy wykształcenia. Każdy obiekt ma do opowiedzenia swoją historię, wystarczy tylko w skupieniu się w niego wsłuchać.

Raz w roku, w kwietniową sobotę muzea i galerie w całej Polsce proponują zwiedzającym oglądanie pięciu wybranych przez mieszkańców obiektów. Przed każdym dziełem stoją opiekunowie, których zadaniem jest zachęcanie do dyskusji i zainspirowanie do zastanowienia się nad tym, co "mówi" dzieło.

W tym roku BWA Galeria Sztuki zaprezentuje prace Piotra Obarka (Ten sam temat, 1988, olej, deska 24x24 cm), Andrzeja Olczyka (Analiza naszego śladu I, linoryt, 33,5x27 cm), Ryszarda Szymańskiego (Początek, technika metalowa, 64x50 cm), Antoniego Boratyńskiego (Jeszcze ptak nad polem śpiewa, linoryt, 67x50 cm) oraz Marka Sapetto (Plus Minus, 1980, akryl, płótno, 110x96 cm).

Dzień Wolnej Sztuki odbędzie się w sobotę (22 kwietnia) w samo południe. Wstęp jest bezpłatny..

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze