Dzień wagarowicza w Olsztynie. Policja apeluje do właścicieli sklepów i pubów

Data dodania: 2017-03-21 08:00:09, sm
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Dzień wagarowicza w Olsztynie. Policja apeluje do właścicieli sklepów i pubów

Pierwszy dzień wiosny, nazywany też dniem wagarowicza, to dla olsztyńskich policjantów czas wzmożonych działań prewencyjnych. Dziś patrole będą zwracać szczególną uwagę na dzieci i młodzież.  

Dziś oficjalnie witamy wiosnę. I choć większość szkół stara się ciekawie zaplanować uczniom ten dzisiejszy ''dzień wagarowicza'' to wciąż nie brakuje młodych ludzi, którzy rezygnują z organizowanych rozrywek. Dlatego też, olsztyńscy policjanci ze szczególną ostrożnością będą dziś kontrolować młodzież. Co roku w dzień wagarowicza policjanci odnotowują przypadki zakłóceń spokoju i porządku publicznego, picia alkoholu przez nieletnich, a niejednokrotnie również bardzo poważnych wypadków z udziałem młodzieży szkolnej.

- 21 marca tradycyjnie obchodzony jako „Dzień Wagarowicza” to dzień szczególnie oczekiwany przez dzieci i młodzież naszych szkół. W tym dniu uczniowie bez wiedzy nauczycieli samowolnie opuszczają teren szkoły, gdzie bez nadzoru i opieki często sięgają po alkohol. Tego dnia Wasze lokale odwiedzi zapewne wielu młodych ludzi, którzy będą chcieli kupić alkohol. Zanim sprzedacie go małoletniemu pamiętajcie, że jest on jednym z największych zagrożeń dotykających dziś młodych ludzi – apelują olsztyńscy policjanci.

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.