Dyrektorka MOK usunięta ze stanowiska. Kto przygotuje Olsztyńskie Lato Artystyczne?

Ostatnia aktualizacja 2017-05-19 13:25:43, Iwona Starczewska
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Dyrektorka MOK usunięta ze stanowiska. Kto przygotuje Olsztyńskie Lato Artystyczne?
Odwołana ze stanowiska Agnieszka Kołodyńska

W związku z aferą mobbingową w olsztyńskim Miejskim Ośrodku Kultury dziś oficjalnie ze stanowiska odwołana została dyrektor Agnieszka Kołodyńska. Zarządzeniem prezydenta pełniącym obowiązki będzie teraz urzędnik ratusza - Bogdan Kacprzak.  

Przypomnijmy, w styczniu tego roku prezydent Olsztyna wydał zarządzenie powołujące komisję ds. zbadania zarzutów stosowania mobbingu przez Dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie. Przypomnijmy, placówką od jesieni 2015 roku kieruje animatorka kultury Agnieszka Kołodyńska.

W trakcie wyjaśniania sprawy przez komisję powołaną przez prezydenta, swoją kontrolę w placówce przeprowadził Okręgowy Inspektorat Pracy, który ustalił, że 19 z 39 pracowników MOK-u stwierdziło występowanie działań lub zachowań charakterystycznych dla mobbingu. Z kontroli wynikało także, że w MOK-u ma miejsce konflikt między częścią pracowników, głównie z działu animacji kulturalnej, a kierownictwem MOK-u.

Wyniki kontroli komisji powołanej przez prezydenta Olsztyna są zbieżne z ustaleniami OIP. Na tej podstawie prezydent miasta już w kwietniu uruchomił procedurę zwolnienia dyrektor MOK-u. Dziś oficjalnie Kołodyńska została usunięta ze stanowiska.

Póki co nie został jednak rozpisany nowy konkurs na to stanowisko. Prezydent Olsztyna wydał zaś zarządzenie powołujące stanowisko pełniącego obowiązki dyrektora MOK-u. Do czasu wybory nowego dyrektora - przez nie więcej niż rok - stanowisko to piastować będzie urzędnik – Bogdan Kacprzak. Kacprzak przez 12 lat zajmował się kulturą w urzędzie wojewódzkim, w ratuszu zaś był dyrektorem kilku wydziałów.

- Należy zdecydowanie podkreślić, że decyzja Prezydenta Olsztyna nie ma związku z pomysłami Agnieszki Kołodyńskiej na realizację zadań z zakresu kultury w mieście. Przyczyną była organizacja pracy zespołu, którym miała kierować Pani Dyrektor - informuje Patryk Pulikowski z Urzędu Miasta Olsztyna.

Taki obrót sprawy może wzbudzać niepokój. Zbliża się bowiem okres letni, nierozerwalnie związany z Olsztyńskim Latem Artystycznym. Czy pełniący obowiązki jest w stanie sprawnie pilować tak duże wydarzenie kulturalno-rozrywkowe?

 

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • korek1 2017-05-21 20:58:34
    Na dzień dobry nie umiała się przywitać to i na szybkie do widzenia czasu nie będzie.
    Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze