Dworzec jednak ''po naszemu''

Data dodania: 2011-11-23 08:45:52, Iwona Starczewska
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Dworzec jednak ''po naszemu''
Fot. Wizualizacja FRO

Jak się okazuje - głos mieszkańców Olsztyna ma znaczenie. Krytykowany projekt Dworca Zachodniego zostanie zmieniony - co potwierdza zarządca polskich dworców.

W minionym tygodniu w lokalnych mediach przedstawiony został projekt Dworca Zachodniego – autorstwa firmy IKA Projekt. Obiekt przedstawiony na wizualizacjach nie przypadł do gustu mieszkańcom, pełnomocnikowi prezydenta ds. estetyzacji miasta, a także społecznikom zrzeszonym wokół Forum Rozwoju Olsztyn. Ci ostatni, oprócz krytyki – przedstawili również alternatywny projekt obiektu, który szybko zyskał aprobatę olsztynian. FRO postanowiło również wysłać pismo do Dyrekcji Kolejowej w Gdańsku w sprawie zmiany projektu przebudowy Dworca Zachodniego.

38217_ika_480

(Wizualizacja IKA Projekt)


38217_dworzec_3_480

(Wizualizacja FRO)

Po tym – jak poinformowały o tym, wszystkie lokalne media, a także portal ''Rynek Kolejowy'', sprawa nabrała rozpędu. Okazało się, że projekt może być i zostanie zmieniony zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców miasta i społeczników.

- Projekt przebudowy dworca wciąż jest na etapie koncepcji i jego zmiana jest możliwa – poinformował wiceprezes PKP S.A Jacek Prześluga.

Dziś, 23 listopada dyrektor Rejonu Dworców Kolejowych w Gdańsku, spotka się z władzami Olsztyna by porozmawiać o zmianie koncepcji architektonicznej obiektu. Propozycja FRO będzie jednym z wariantów projektowych – jednak to firma wyłoniona w drodze przetargu – autor pierwszej wizualizacji – dostanie zadanie stworzenia jeszcze kilku, satysfakcjonujących propozycji przebudowy. Wszystkie propozycje zanim zostaną zaakceptowane przez PKP – najpierw zostaną przedstawione olsztynianom.

Wszystko wskazuje więc na to, że tym razem głos mieszkańców został wysłuchany. I tu  propozycja dla ratusza - może warto byłoby korzystać z owego przykładu przy okazji realizacji innych, olsztyńskich inwestycji - bo jak się okazuje - jeśli olsztynianie mówią jednym głosem to warto wziąć go pod uwagę...

Źródło: rynek-kolejowy.pl/FRO

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • abx 2011-11-23 12:55:15
    To nie architekci tylko my bedziemy patrzec i korzystac na codzien z tych budynkow. Projektancji biora raz pieniadze i o sprawie zapominaja...
    Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.