Dwie przemytnicze omegi

Ostatnia aktualizacja 2017-02-17 11:48:03, sm
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Dwie przemytnicze omegi

Ponad 500 paczek papierosów wykryli celnicy z Gronowa w dwóch samochodach z polskimi rejestracjami. Co ciekawe samochody były do siebie bliźniaczo podobne – nie tylko z wyglądu. Miały takie same przemytnicze skrytki.  

Dziś w nocy, z 16 na 17 lutego, do odprawy w Gronowie podjechały dwa samochody marki opel omega, o złotym kolorze. Kierowali nimi obywatele Polski.

Kierownik zmiany Służby Celnej, po przeprowadzonej analizie, podjął decyzję o kontroli tych pojazdów. Szczególne zainteresowanie funkcjonariuszy wzbudziły zamontowane w obydwu samochodach butle gazowe. Z pozoru wszystko wydawało się być w porządku: reduktory pracowały prawidłowo, w butlach był gaz. Celników zainteresował jednak dźwięk wydawany przez metal w trakcie jego opukiwania - nie był on naturalny. W tej sytuacji, w jednym i drugim przypadku podjęto decyzję o demontażu i prześwietleniu butli promieniami rentgenowskimi.

Szybko okazało się, że w każdej z nich zmontowano drugi, mniejszy zbiornik. By dotrzeć do skrytki trzeba było najpierw spuścić gaz i rozkręcić butle. Jak się okazało w jednej z nich schowano 205, a w drugiej  326 paczek papierosów

Wobec przemytników wszczęto sprawy karne, zatrzymano towar oraz samochody.

Źródło: IC Olsztyn

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

  • Pani Janina 2017-02-18 13:43:23
    Haha panie janie na Gronowie nie jeździ towarówka, więc tiry nie mogły pojechać
    Odpowiedz Oceń: 1 1 Zgłoś treść
  • pan jan 2017-02-17 21:41:30
    A bokiem poszło kilka tirów z lewą fajka , ale jest nius dla mediów ? jest służby kontrolują ? kontrolują wszystko ok biznes się kręci
    Odpowiedz Oceń: 3 0 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.