Dwie olsztyńskie firmy zainteresowane gigantyczną inwestycją. Kto przebuduje Muzeum Bitwy pod Grunwaldem?

Data dodania: 2018-11-13 13:59:46, red
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Dwie olsztyńskie firmy zainteresowane gigantyczną inwestycją. Kto przebuduje Muzeum Bitwy pod Grunwaldem?
Wizualizacja nowego Muzeum Bitwy pod Grunwaldem

Ponad 19 mln złotych – tyle na rozbudowę i remont swojej siedziby chce przeznaczyć Muzeum Bitwy pod Grunwaldem w Stębarku. Gotowe podjąć się zadania są dwie olsztyńskie firmy, problem jednak w tym, że obie chcą za wykonanie zadania więcej niż na ten cel zamierzało przeznaczyć Muzeum.

Przypomnijmy, umowa z pierwszym wykonawcą zadania została zerwana po tym, jak ten nie dotrzymywał harmonogramu prac, a także złamał przepisy prawa budowlanego.

Muzeum ogłosiło więc nowy przetarg na rozbudowę, przebudowę i remont budynku Muzeum Bitwy pod Grunwaldem w Stębarku. Projekt jest współfinansowany ze środków unijnych oraz budżetu samorządu województwa, a jego głównym celem jest rozbudowa powierzchni wystawienniczej, budowa biblioteki, nowych pomieszczeń biurowych oraz pracowni naukowych.

Do nowego przetargu stanęły dwie firmy z Olsztyna: Rombud oraz RS Investment. Na wykonanie zadania Muzeum jest w stanie przeznaczyć nieco ponad 19 mln złotych. Olsztyńskie firmy wyceniły jednak pracę na więcej. Rombud wycenił ofertę na około 39 mln złotych, a RS Investment na nieco ponad 26 mln złotych.

Obecnie trwa weryfikacja obu ofert.

Komentarze (5)

Dodaj swój komentarz

 • ECU78 2018-11-25 20:23:52
  19 mln zł na pamiątki po szwabach .... i marchi brandenburskiejak ....o taką kwotę mogły by być wyższe zarobki nauczycieli i pielegnirek
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • Rodowity Olsztynianin 2018-11-14 15:21:45
  A w której pracuje syneczek
  Odpowiedz Oceń: 4 0 Zgłoś treść
 • Ryszard Ochódzki 2018-11-13 16:46:10
  Ciekawe. Jak wynika ze strony internetowej firmy RS Investment - zajmuje się ona m.in. marketingiem oraz windykacją, a także audytami. Bardzo ciekawe doświadczenie jak na potrzeby budowy budynku muzeum.
  Odpowiedz Oceń: 7 0 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.