Dostali dotację na samochód elektryczny

Ostatnia aktualizacja 2017-10-11 13:27:54, ol
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Dostali dotację na samochód elektryczny

Mała lokalna firma z Warmii i Mazur otrzyma pożyczkę z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie na zakup samochodu elektrycznego. Koszt takiego auta to 110 tysięcy złotych.

Właściciele niewielkiej firmy z siedzibą w Milenie w gminie Grunwald, zajmujący się turystyką, małą gastronomią oraz pracami przy tworzeniu witraży stawiają na ekologię. Postanowili zainwestować w samochód elektryczny, który mógłby służyć im do codziennej pracy. O dotację na ten cel wystąpili do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.

WFOŚiGW postanowił udzielić wnioskowanej pożyczki na zakup auta Reanult ZOE. Auto ma zasięg około 400 kilometrów. Samochód nie emituje żadnych gazów i jest niezmiernie cichy.

To będzie pierwsze takie auto w Polsce. Koszt jego zakupu to około 110 tysięcy złotych, z czego pożyczka z WFOŚiGW wyniesie blisko 99,5 tys. złotych.

Według założeń samochód ma się pojawić na warmińsko-mazurskich drogach jeszcze w październiku tego roku.

Źródło: WFOŚIGW Olsztyn

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze