Dostali dotację na samochód elektryczny

Ostatnia aktualizacja 2017-10-11 13:27:54, ol
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Dostali dotację na samochód elektryczny

Mała lokalna firma z Warmii i Mazur otrzyma pożyczkę z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie na zakup samochodu elektrycznego. Koszt takiego auta to 110 tysięcy złotych.

Właściciele niewielkiej firmy z siedzibą w Milenie w gminie Grunwald, zajmujący się turystyką, małą gastronomią oraz pracami przy tworzeniu witraży stawiają na ekologię. Postanowili zainwestować w samochód elektryczny, który mógłby służyć im do codziennej pracy. O dotację na ten cel wystąpili do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.

WFOŚiGW postanowił udzielić wnioskowanej pożyczki na zakup auta Reanult ZOE. Auto ma zasięg około 400 kilometrów. Samochód nie emituje żadnych gazów i jest niezmiernie cichy.

To będzie pierwsze takie auto w Polsce. Koszt jego zakupu to około 110 tysięcy złotych, z czego pożyczka z WFOŚiGW wyniesie blisko 99,5 tys. złotych.

Według założeń samochód ma się pojawić na warmińsko-mazurskich drogach jeszcze w październiku tego roku.

Źródło: WFOŚIGW Olsztyn

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.