Do Dobrego Miasta dojedziemy szybciej. PKP ogłasza przetarg na przebudowę linii

Data dodania: 2019-05-30 12:32:05, mjs
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Do Dobrego Miasta dojedziemy szybciej. PKP ogłasza przetarg na przebudowę linii
Zdjęcie ilustracyjne

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły przetarg na przebudowę linii Gutkowo-Dobre Miasto. Projekt ma zapewnić podróżnym wygodne perony oraz krótszą podróż do Dobrego Miasta. Wartość inwestycji oszacowano na 120 mln. zł.

Przetarg na zaprojektowanie i realizację projektu linii Gutkowo-Dobre Miasto ogłoszono w ramach Regionalnego Planu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Wartość inwestycji oszacowano na ponad 120 mln zł.

– Poprawi się standard obsługi podróżnych na stacji w Gutkowie i Dobrym Mieście oraz przystankach Bukwałd, Cerkiewnik i Swobodna. Zmodernizowane perony będą wygodniejsze i wyższe. Każdy zostanie wyposażony w wiaty, ławki i funkcjonalne oświetlenie. Poprawi się oznakowanie i informacja o kursowaniu pociągów. Obiekty zostaną dostosowane do potrzeb osób o ograniczonej mobilności. Zostanie znacznie skrócony czas dojazdu do Olsztyna. Będzie to kolejny element budowy kolei aglomeracyjnej – mówi Ireneusz Merchel, prezes PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

Zgodnie z planem na ponad 20 km zostaną wymienione tory i rozjazdy, co wpłynie na sprawność przejazdów pociągów. Z Olsztyna do Braniewa będziemy podróżować szybciej, bo zostaną zdjęte ograniczenia prędkości. Przyspieszą także pociągi pasażerskie, które po przebudowie linii będą mogły poruszać się z prędkością nawet do 100 km/h. Z kolei składy towarowe pojadą z prędkością do 70 km/h, będą mogły być większe i cięższe, dzięki czemu przewiozą więcej ładunku.

Na stacji w Gutkowie zostaną zamontowane nowe urządzenia sterowania ruchem kolejowym, co zapewni wyższy poziom bezpieczeństwa i sprawniejszy przejazd pociągów. W planach jest także przebudowa dziewięciu przejazdów kolejowo-drogowych. Prace obejmą także rewitalizację 55 obiektów, m.in. mostów, przepustów i wiaduktów kolejowych.

Umowy na wykonanie zadania mają zostać podpisane w czwartym kwartale 2019 r. Roboty mają zakończyć się pod koniec 2021 r.

Przebudowa linii z Gutkowa do Dobrego Miasta jest kontynuacją modernizacji trasy z Olsztyna Głównego do Gutkowa. W drugiej połowie roku zostaną wymienione tory, a podróżni doczekają się nowych przystanków – Olsztyn Redykajny i Olsztyn Likusy, a na przystanku Olsztyn Śródmieście zostanie dobudowany drugi peron.

Komentarze (8)

Dodaj swój komentarz

 • dfbwsedfvgb 2019-05-31 12:20:09
  2 pociągi na dzień jadą tą trasą...
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • kajny 2019-05-30 20:44:03
  Wybudujcie stację KAJNY przy okazji. Coraz więcej osób tam mieszka
  Odpowiedz Oceń: 1 0 Zgłoś treść
 • Maniau 2019-05-30 18:26:07
  Starosta działa!tylko dobre miasto?a inne powiaty?
  Odpowiedz Oceń: 3 0 Zgłoś treść
 • EKU 7887400 2019-05-30 15:41:45
  Przecież w Guutkowie nie ma stacji kolejowej.Tam jest tylko strzeżony przejazd przez tory
  Odpowiedz Oceń: 1 3 Zgłoś treść
 • Kolejarz 2019-05-30 14:25:07
  Macie błąd. Nie do Barczewa a do Braniewa. Poprawcie to proszę.
  Odpowiedz Oceń: 3 0 Zgłoś treść
 • mik 2019-05-30 12:52:49
  i powinni pociągnąć tą linię do Lidzbarka Warmińskiego, by od lidzbarka odbudować starym śladem tory do Górowa Iławeckiego i Bartoszyc
  Odpowiedz Oceń: 8 1 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.