Zaskoczenie? Profesor Wojciech Maksymowicz ''jedynką'' na liście wyborczej PiS

Data dodania: 2019-07-13 12:57:28, kru
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Zaskoczenie? Profesor Wojciech Maksymowicz ''jedynką'' na liście wyborczej PiS
Prof. Wojciech Maksymowicz
Fot. Cezary Kapłon / Olsztyn.com.pl

Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło liderów na swoich listach wyborczych. "Jedynką" na Warmii i Mazurach (okręg 35) został twórca medycyny na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim, profesor Wojciech Maksymowicz.

Z całą pewnością dla wielu będzie to spore zaskoczenie, jednak w kuluarach mówiło się o kandydaturze prof. Maksymowicza już od dłuższego czasu. Twórca medycyny na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim, jak również w ostatnich latach aktywnie współpracujący z Porozumieniem Jarosława Gowina, z całą pewnością dla lokalnych działaczy PiS będzie przykrym doświadczeniem, bowiem jeszcze bardziej osłabi pozycję partii w Olsztynie, jak również na Warmii i Mazurach.

A to nie koniec problemów partii rządzącej. Kilka dni temu szefem Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej przestał być Grzegorz Smoliński z PiS, natomiast jego miejsce ma zająć przedstawiciel... Porozumienia.

Wojciech Maksymowicz sprawował już urząd ministra zdrowia i opieki społecznej w rządzie Jerzego Buzka. W 2004 roku przystąpił do Partii Centrum, a w 2006 wstąpił do Platformy Obywatelskiej. Siedem lat później zrezygnował z członkostwa w PO, podejmując współpracę z Jarosławem Gowinem jako ekspert ds. ochrony zdrowia. Przez kilkanaście miesięcy był również w ugrupowaniu Polska Razem. W 2015 wystartował do Senatu jako kandydat niezależny z poparciem Polskiego Stronnictwa Ludowego, zajmując 4. (ostatnie) miejsce w okręgu.

Do 2007 pracował w Centralnym Szpitalu Klinicznym Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie. W październiku tegoż roku objął obowiązki dziekana Wydziału Nauk Medycznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. W marcu 2016  został wybrany na prorektora tej uczelni ds. zadań uczelni medycznej. W sierpniu 2018 został doradcą wicepremiera i ministra nauki i szkolnictwa wyższego Jarosława Gowina.

Związany ze środowiskiem medycznym UWM, współtworzył Wydział Nauk Medycznych na tej uczelni. W ostatnim czasie popadł w konflikt z władzami UWM i w czerwcu odszedł ze stanowiska prorektora ds. Collegium Medicum.

* * *

Czytaj więcej: Prof. Wojciech Maksymowicz: Nie chciałem być niewolnikiem i przyklaskiwać władzom uczelni [WYWIAD]

* * *

Nieoficjalnie mówi się również, że profesor Maksymowicz ma realne szanse na awans na wiceministra nauki i szkolnictwa wyższego, gdzie byłby zastępcą Jarosława Gowina.

Jako pierwszy na jednym z portali społecznościowym "jedynki" na listach PiS pogratulował mu radny, a zarazem przewodniczący Porozumienia na Warmii i Mazurach, Michał Wypij.

W poprzednich wyborach, tj. w 2015 roku "jedynką" na listach Prawa i Sprawiedliwości była Iwona Arent.

Okręg wyborczy nr 35 ma swoją główną siedzibę w Olsztynie. Oprócz stolicy Warmii i Mazur obejmuje on swym zasięgiem miejscowości z powiatów ełckiego, giżyckiego, gołdapskiego, kętrzyńskiego, mrągowskiego, nidzickiego, oleckiego, olsztyńskiego, piskiego, szczycieńskiego oraz węgorzewskiego.

Moi drodzy! W najbliższych wyborach będę kandydatem Prawo i Sprawiedliwość do polskiego parlamentu. Będę kandydował z moich ukochanych Warmii i Mazur. Wspólnie możemy zrobić wiele dobrego!

Opublikowany przez Profesor Wojciech Maksymowicz Sobota, 13 lipca 2019

Komentarze (26)

Dodaj swój komentarz

 • Max kolanko 2019-07-15 17:01:00
  Sądząc po wpisach to chcemy aby nami rządzili prawie debile i lubimy być dymani jak przy aferze amber gold i wielu innych a jeśli ktoś kompetentny i mający odpowiednie przygotowanie decyduje się kandydować to zaraz wylewa się masa jadu. Głowa do góry Panie Profesorze i ja i tysiące polaków poprzemy Pana w wyborach i zrobimy im powtórkę z eurowyborów. Przynajmniej wielu psychiatrów zarobi kasę po ogłoszeniu wyników. Wreszcie można zagosować na konkretnego i kompetentnego człowieka a nie na mniejsze zło
  Odpowiedz Oceń: 8 8 Zgłoś treść
 • Ali 2019-07-15 10:27:16
  To człowiek bez kręgosłupa, on zaliczył więcej partii niż ja panienk. Jak można zaufać takiej osobie. To karierowicz i tyle w temacie.
  Odpowiedz Oceń: 10 10 Zgłoś treść
 • mm2 2019-07-15 08:28:15
  nie przypuszczałem że tak mądry człowiek zeszmaci się i będzie pchał się w takie szambo jakim jest polityka.
  Odpowiedz Oceń: 16 11 Zgłoś treść
 • Ryszard Ochódzki 2019-07-15 02:20:34
  Zaskoczenie? Nie.
  Odpowiedz Oceń: 9 0 Zgłoś treść
 • Dobra rada 2019-07-14 17:40:40
  Niedźwiedzki kaleczy ludzi
  Odpowiedz Oceń: 4 2 Zgłoś treść
 • wista 2019-07-14 06:17:11
  Pozycja na Uniwerku się skończyła,to i trzeba skończyć grę,bo nie jest twarzą,teraz WŁADZA,w ministerstwie ,Z CAŁYM SZACUNKIEM DLA MAKSYMOWICZA,LECZ TO NIE JEST DOBRY WYBÓR,nie nadaje się na stołki ministerialne.a Służba Zdrowia -potrzebuje REFORMY.
  Odpowiedz Oceń: 14 7 Zgłoś treść
 • piter2 2019-07-13 22:19:05
  Obrotowy czowiek, jedyny cel tego człowieka to kasa na swoje dzieło życia - szpital - jako wór bez dna, a Wypij nie smuci sę że jako " lider prawicy" nie dostał jedynki?
  Odpowiedz Oceń: 15 7 Zgłoś treść
 • wyklęty 2019-07-13 21:09:28
  A ja myślałem że w PiSie są same cymbały, a tu proszę organista.
  Odpowiedz Oceń: 12 10 Zgłoś treść
 • anka222 2019-07-13 20:05:13
  BRAWO PANIE PROFESORZE,BĘDĘ NA PANA GŁOSOWAĆ Z CAŁĄ RODZINĄ ,MĄDRYCH LUDZI NAM POTRZEBA
  Odpowiedz Oceń: 21 27 Zgłoś treść
 • anka222 2019-07-13 20:02:57
  Jak klikam że lubię komentarz to jednocześnie wskakuje że nie lubię ,mamy demokrację ,którą nie pis rządzi,ta strona nie jest bezstronna
  Odpowiedz Oceń: 15 5 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.