Dalsze prace remontowe na Leonharda. W planach modernizacja całej ulicy

Data dodania: 2019-03-15 07:48:28, Iwona Starczewska
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Dalsze prace remontowe na Leonharda. W planach modernizacja całej ulicy
Ilustracja do tekstu

Drogowcy szykują się do kontynuowania remontu ul. Leonharda do skrzyżowania z ul. Kołobrzeską. W planach miasta jest również dalsza przebudowa, aż do inwestycji realizowanej obecnie przez Budimex. Na ten cel środków póki co brak.

Już 16 marca zmieni się organizacja ruchu na ulicy Leonharda, gdzie drogowcy będą kontynuować remont jezdni. Na odcinku od skrzyżowania ul. Leonharda z ulicą Kołobrzeską do środka zjazdów między Ryno a Autoland, ruch odbywać się będzie w obu kierunkach po jednym skrajnym pasie.

Ta zmiana organizacji ruchu, w tym etapie, utrzymana będzie przez około dwa miesiące.

- Po tym czasie wprowadzone zostaną kolejne etapy tymczasowej organizacji ruchu umożliwiające prowadzenie prac „połówkowo” - raz po jednej, raz po drugiej stronie ulicy – wyjaśnia Michał Koronowski, rzecznik Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie.

Przewidywany termin zakończenia prac na tym etapie to 30 listopada 2019 roku. Wykonawcą inwestycji jest firma Budokop.

- Podczas realizacji inwestycji zmieniana będzie konstrukcja nawierzchni ul. Leonharda. Środki obecnie zabezpieczone na tę inwestycję, w zamierzeniu mają pozwolić na dokończenie remontu ul. Leonharda do skrzyżowania z ul. Kołobrzeską. To czy uda się w 2019 roku zrealizować jeszcze szerszy zakres prac, zależy od tego czy otrzymamy subwencję na ten cel – wyjaśnia Koronowski.

W planach miasta jest bowiem remont całej ul. Leonharda, aż do inwestycji realizowanej obecnie przez Budimex (przebudowa Towarowej od skrzyżowania z ul.Leonharda do projektowanej obwodnicy Olsztyna – red.).

- Mamy na to przygotowany projekt. Na tę chwilę mamy jednak zabezpieczone środki na część do wspomnianego skrzyżowania z ul. Kołobrzeską – dodaje rzecznik drogowców.

Komentarze (9)

Dodaj swój komentarz

 • Młoda 2019-03-20 19:05:39
  Przyzwyczajono mieszkańców do ślimaczego tempa robót. Olsztyniacy nie znają normalności gdy chodzi o inwestycje. Traktuje ich się jak piąte koło u wozu. Cieszcie się że są jakieś inwestycje. Wola suwerena jest najwaźniejsza. Ciemny lud kupił to myślenie...
  Odpowiedz Oceń: 3 0 Zgłoś treść
 • Guines 2019-03-16 21:20:52
  210 metrow remontu w 8 miesiecy to jest rekord swiata.Trzeba to zglosic.Wykonawcy i prezydent powinni otrzymac odznaczenia i nagrody.Brawo Olsztyn.
  Odpowiedz Oceń: 6 0 Zgłoś treść
 • Ziom 2019-03-15 14:30:32
  Budokop ma zrobić. Znam osobiście, zrobią. Polska firma z Lidzbarka Warmińskiego. Kto był ostatnio w Lidzbarku, to może potwierdzić, że prawie wszystkie ulice wyremontowane. Można Panie Grzymowicz? Można.
  Odpowiedz Oceń: 5 0 Zgłoś treść
 • ed 2019-03-15 09:25:45
  Listopad 2019? Hahahaha optymiści :)W Olsztynie to nie mozliwe
  Odpowiedz Oceń: 4 2 Zgłoś treść
 • OLNa 2019-03-15 08:38:10
  Czy dobrze zatem rozumiem ze 300 metrów drogi będzie naprawianych w 8 (słownie OSIEM!!!) miesięcy ??? Od połowy marca do 30 listopada ??? - Przecież to jest albo pomyłka w redakcji terminów albo jakaś parodia !!!
  Odpowiedz Oceń: 10 3 Zgłoś treść
 • Kolo 2019-03-15 08:27:12
  Piękne Słupi pasują do arbuza
  Odpowiedz Oceń: 1 1 Zgłoś treść
 • Ryszard Ochódzki 2019-03-15 07:55:31
  Ręce opadają! Nie jestem wstanie zrozumieć, hak można w ten sposób planować inwestycje. To jest cyrk i kpina z kierowców.
  Odpowiedz Oceń: 19 2 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.