Czy olsztynianie potrafią ''dzielić się miłością''?

Data dodania: 2019-02-13 23:07:14, kru
Ostatnia aktualizacja 2019-02-13 23:09:59
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Czy olsztynianie potrafią ''dzielić się miłością''?
Logotyp pierwszej odsłony Olsztyńskiego Marszu Równości
Fot. Materiał prasowy

Czy mieszkańcy stolicy Warmii i Mazur potrafią publicznie dzielić się miłością? Tego dowiemy się już w najbliższą sobotę w samo południe na olsztyńskiej starówce. Odbędzie się tam bowiem happening przygotowany przez organizatorów pierwszego Olsztyńskiego Marszu Równości.

Olsztyński Marsz Równości to inicjatywa, która skupia wokół siebie środowisko i sojuszników LGBT+ (lesbijek, gejów, osób biseksualnych oraz osób transgenderycznych). Choć organizacja marszu jest ich głównym zajęciem, nie skupiają się tylko na nim - zaprosili do Olsztyna znaną reportażystkę Martę Abramowicz, a z okazji walentynek postanowili "podzielić się miłością" z olsztyniakami. Co to znaczy?

Jedna z organizatorek, Magdalena Rutkowska, odpowiada: - W obecnej Polsce jest zbyt dużo hejtu, nienawiści do siebie nawzajem. Chcemy sprawić, by olsztynianie o tym zapomnieli i się uśmiechnęli.

Agata Szerszeniewicz z partii Razem dodaje natomiast, że Olsztyński Marsz Równości "działa na rzecz równości dla osób dyskryminowanych ze względu na orientację seksualną, płeć, przez swoją niepełnosprawność, kolor skóry, czy stan majątkowy".

W czerwcu, po raz pierwszy w historii, Olsztyński Marsz Równości przejdzie ulicami miasta. Kiedy dokładnie odbędzie się marsz? Szerszeniewicz odpowiada, że tego dowiemy się właśnie podczas sobotniego happeningu, którego początek zaplanowano na godzinę 12.

Komentarze (12)

Dodaj swój komentarz

 • nie dla marszu 2019-02-14 19:52:01
  W mojej opinii a mam do tego prawo, taki masz to profanacja wartości ( relacja kobieta-mężczyzna ) na jakich zostaliśmy wychowani. Nigdy się nie zgodzę z tym, że jest to coś normalnego i z czym mam się pogodzić. Mogą mnie nazywać homofobem, ksenofobem, nazistą, faszystą itd. który posługuje się „mową nienawiści”. W dzisiejszych czasach wymienione wcześniej hasła już dawno straciły na swoim znaczeniu, ponieważ są nadużywane i często działają tylko w jedną stronę. Mam nadzieje, że do tego marszu nie dojdzie a jeżeli tak, to nie chciałbym aby odbywał się na ulicach. Z tego co mi wiadomo, Pan Grzymowicz wielokrotnie nie pozwalał nawet na zawody biegu ulicznego, więc mam nadzieje, że i tu dotrzyma konsekwencji i nie zezwoli na marsz ulicami. Poza tym mieszanie w to osób niepełnosprawnych jest obrzydliwe! Widziałem takie marsze zagranicą i nie wiem czemu na tych marszach podkreśla się tak bardzo seksualność LGBT m.in połowa osób rozebrana prawie do naga, naćpana, pijana i praktycznie uprawiająca seks na oczach normalnych ludzi w tym i dzieci!! Oczywiście najpierw zaczyna się „łagodnie” od machania tęczową flagą, obciskiwania się, ukrywania swoich haseł itd.
  Odpowiedz Oceń: 6 4 Zgłoś treść
 • Ryszard Ochódzki 2019-02-14 15:39:46
  Emanowanie swoją orientacją seksualną i ogłaszanie tego na marszach to moim zranieni w jest dobry pomysł. Ja nie chodzę w marszach, które wspierają moje uwielbienie do kobiet...
  Odpowiedz Oceń: 6 4 Zgłoś treść
 • Janusz Pisiewicz 2019-02-14 15:29:09
  Wyrazem naszej miłości, jest dodatkowe puste nakrycie przy wigilijnym stole, oczekujące na strudzonego uchodźcę.
  Odpowiedz Oceń: 2 1 Zgłoś treść
 • Jacek Sobotko 2019-02-14 10:37:07
  Nie chce się wtrącać w tym tygodniu w sumie to nie jest to dla nich jest tak jak w przypadku jakiś braków lub błędów w domu i ogrodu i nie wiem czy to jest to ze nie mam pojęcia jak to jest z pewnością będzie w stanie się bardziej niż kiedykolwiek wcześniej
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • mik 2019-02-13 23:53:51
  nie z nimi....
  Odpowiedz Oceń: 5 4 Zgłoś treść
 • docho 2019-02-13 23:44:13
  No wiadomość z samego dna ludzkości.
  Odpowiedz Oceń: 3 6 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.