Crowdfunding w Olsztynie. Wspierasz i zostajesz udziałowcem

Data dodania: 2014-08-22 11:57:09, Iwona Starczewska
Ostatnia aktualizacja 2014-09-02 12:29:52
A | A | A
wykop.pl Tweetnij

W olsztyńskim Parku Naukowo-Technologicznym powstała spółka popularnego już na całym świecie crowdfundingu. Firma różni się od swoich, polskich odpowiedników tym, że w zamian za wspieranie projektów - internauci otrzymują udziały w tych projektach. W ramach olsztyńskiego crowdfundingu powstaje właśnie internetowy rynek alkoholi regionalnych, którego sponsorzy mogą liczyć na spore udziały.

Crowdfunding to społeczne finansowanie i wspieranie projektów oraz ich pomysłodawców. Serwisy crowdfundingowe na całym świecie prezentują listę projektów, które internauci mogą wspierać finansowo – w dowolnej kwocie. Taki serwis CrowdAngels powstał również z inicjatywy olsztyńskiej spółki crowdfundingowej – jako odpowiedź na potrzeby młodych, kreatywnych ludzi, którzy szukają wsparcia finansowego - sponsorów dla swoich pomysłów.

- Zawsze byłem pełen pomysłów na innowacyjne rozwiązania w biznesie. Lecz aby takie rozwiązania wprowadzać w życie potrzebny jest kapitał na start. Bez pieniędzy trudno ruszyć z miejsca. Zdałem sobie sprawę, że nie ma rozwiązań w polskim internecie, które pomagałyby innowacyjnym projektom biznesowym pozyskać kapitał na wymarzony start przygody. I tak stworzyłem serwis crowdangels.pl, który był pierwszym tego typu serwisem w Polsce, dedykowanym tylko crowdfundingowi udziałowemu. Bardzo szybko znalazł się inwestor, który za część udziałów wsparł mnie kapitałowo – opowiada nam Przemysław Róziecki właściciel serwisu crowdangels.pl.

To co wyróżnia olsztyńską firmę choćby od popularnego projektu PolakPotrafi to fakt, iż za swoje wsparcie finansowe młodych przedsiębiorców, internauci – sponsorzy otrzymują udziały w spółce.

- PolakPotrafi oeruje crowdfunding projektowy – wspierający za wpłaty na rzecz projektu otrzymują nagrody: podziękowania, książki, zdjęcia itp. My oferujemy crowdfunding udziałowy – wspierający otrzymują udziały w spółkach z o. o. które finansują. Projektodawcy zakładają projekty i wystawiają udziały, często w jeszcze nieistniejących spółkach, na sprzedaż. Inwestorzy inwestują w pomysły a projektodawcy mogą w ten sposób zdobyć kapitał na start. Oczywiście inwestorzy oprócz udziałów dostają też bonusy – to już zależy od branży finansowanej spółki, ale mogą to być np. zniżki na usługi. Naszym celem jest pomóc w sfinansowaniu tak wielu biznesów jak tylko możliwe. I też na tym zarobić. Każdy inwestor finansując projekty przez crowdangels.pl może liczyć na zyski w przyszłości przy sprzedaży udziałów zakupionych w tych spółkach – dodaje Róziecki. - Po kilku latach od pozyskania finansowania może się okazać, że sfinansowaliśmy na przykład następcę Uber, czy Twittera.

Olsztyńska firma ma już na swoim koncie sukcesy, co przekłada się na sukcesy nowych – promowanych przez spółkę – firm.

- W Olsztynie powstaje właśnie spółka AllCool, która jako pierwsza w kraju pozyskała finansowanie przez crowdfunding udziałowy. Celem projektu inwestycyjnego spółki było pozyskanie 50 tysięcy złotych na - Internetowy Rynek Alkoholi Regionalnych i ten cel został osiągnięty dzisiaj. Mało tego, dopuściliśmy do dalszego finansowania i na chwilę obecną, 16 dni przed zakończeniem projektu, allCool.pl pozyskał już 123,75% wymaganej kwoty a projektodawcy uzbierali 61875 złotych na start wymarzonego serwisu . Zakładane było, że projektodawcy oddadzą 20% spółki za 50000 złotych, lecz w chwili obecnej, przy sytuacji overfundingu, nie wiadomo ile % udziałów zostanie przekazane inwestorom. Z pewnością będzie to więcej niż wspomniane 20% - dodaje Róziecki.

 

 

Iwona Kamińska

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Warto zobaczyć: Finanse i ubezpieczeniaSprzedam

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.