Crossami po lesie. Leśnicy ukarali kierowców

Data dodania: 2018-12-27 15:37:28, red
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Crossami po lesie. Leśnicy ukarali kierowców

Kolejny kierowcy pomylili las z torem motocrossowym. Leśnicy ukarali mandatami kierowców, którzy swoimi motocyklami rozjeżdżali leśne drogi. Ta sama kara spotkała kierowcę auta marki bmw.

Straż Leśna pracująca niedaleko wsi Ruś koło Olsztyna zatrzymała do kontroli dwóch motocrossowców. Jeździli swoimi motocyklami po lesie nielegalnie, a ponadto pojazdy nie posiadały tablic rejestracyjnych. Każdy z zatrzymanych został ukarany mandatem karnym.

Dwa dni później leśnicy z Nowych Ramuk podjęli podobną interwencję. Tym razem zatrzymany został kierowca auta marki bmw, który na drodze leśnej urządzał sobie jazdę testową, niszcząc przy tym drogę. Kierowcę ukarano mandatem  i zobowiązano do naprawy drogi.

Jak mówią leśnicy to niestety coraz częstsze zjawisko. Kierowcy quadów i motocykli crossowych bardzo często wybierają leśne drogi, by tam ''testować'' swoje pojazdy. Zapominają jednak, że za wjazd do lasu grozi kara. 

Źródło: RDLP Olsztyn/własne

Komentarze (11)

Dodaj swój komentarz

 • brym,m,m, 2018-12-29 21:25:31
  zawór do kaloryfera starego typu kupię
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • 3sów 2018-12-29 16:56:14
  W dupie mam ich mandaty ... i tak będę jeździł .... nikt bardzie nie niszczy lasu niż leśnicy !!
  Odpowiedz Oceń: 5 3 Zgłoś treść
 • Arko 2018-12-29 10:00:46
  Bardzo dobrze niech frajerzy na tych motorynkach jeżdżą sobie na torze przy ul. Lubelskiej.
  Odpowiedz Oceń: 4 1 Zgłoś treść
 • Maniek252 2018-12-28 23:18:57
  No w końcu. Tyle lat płoszą tam zwierzynę. Niszczą szlaki przygotowane dla pieszych i rowerzystów. Wszyscy, którzy tam przebywają szukają spokoju i oddechu, a nie hałasu i smrodu z pierdzikółek. Brawo Straż Leśna. Bardzo dobry przykład egzekwowania prawa. Darz Bór!
  Odpowiedz Oceń: 3 2 Zgłoś treść
 • Widmo80 2018-12-28 13:46:32
  Kupie sprzęgło do żuka
  Odpowiedz Oceń: 2 1 Zgłoś treść
 • Ruś2018 2018-12-28 07:46:22
  Nareszcie złapali tych barbarzyńców, którzy w rezerwacie jeździli motocyklami. Trochę za późno. Ile narobili szkód. Płoszyli zwierzęta od Rusi aż do Ustrycha. Myśleli tylko o swoich przyjemnościach. Buce. Jeżdżą też nad jeziorem Kielarskim przy starym cmentarzu. Niszczą poszycie. Mam nadzieję, że mandaty były wysokie dla tych zwyrodnialców!!
  Odpowiedz Oceń: 13 3 Zgłoś treść
 • Papuq 2018-12-28 00:04:20
  Może zatródnili byście dla odmiany kogoś kto wie co pisze. Na nagraniu nie widać Motocykla Crossowego. Są dwa motocykle i może mi autor wierzyć ze żaden z nich nie jest „crossowką”.
  Odpowiedz Oceń: 7 4 Zgłoś treść
 • Catchmeifyoucan 2018-12-27 23:25:32
  Ludzie, zacznijcie zajmować się poważniejszymi sprawami niż tym,ze osoby mające pasję/hobby jeżdżą i się rozwijają. Mentalność polskich władz i organów publicznych jest poniżej krytyki... lepiej zająć się łapaniem jeżdżących na motorach niż kłusowników, ludzi zaśmiecających lasy czy tez tych,którzy okradają lasy.... no ale cóż, są ludzie i taborety(z naciskiem na to pierwsze)i nic na to nie można poradzić.
  Odpowiedz Oceń: 11 17 Zgłoś treść
 • Aaa 2018-12-27 23:21:26
  ;,Kierowcę ukarano mandatem i zobowiązano do naprawy drogi". A jak ukarać Prezydenta, Wójta, Burmistrza którzy latami nie budują, nie naprawiają, nie interesują się stanem dróg swoich mieszkańców?
  Odpowiedz Oceń: 15 4 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.