Coraz więcej miejsc do rekreacji i odpoczynku na Zatorzu [ZDJĘCIA]

Data dodania: 2018-01-13 19:36:57, kru
Ostatnia aktualizacja 2018-01-13 19:47:30
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Coraz więcej miejsc do rekreacji i odpoczynku na Zatorzu [ZDJĘCIA]
Właśnie tak prezentuje się "Górka Jasia" w połowie stycznia
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

Na olsztyńskim Zatorzu powstają nowe miejsca rekreacji i odpoczynku oraz kolejne enklawy zieleni. Już wiosną mieszkańcy stolicy Warmii i Mazur będą mogli cieszy się urokami tych miejsc.

Efekty metamorfozy możemy zobaczyć już na skwerze przy ulicy Moniuszki, nieodpodal Zespołu Szkół Ekonomiczno-Handlowych im. Polaków spod Znaku Rodła. Z całą pewnością nowy teren zielony będzie miejscem wytchnienia i odpoczynku mieszkańców. Skwer został naturalnie połączony z aleją lipową wzdłuż ulicy Moniuszki. Centralna część to rabata otoczona bukszpanem.

To miejsce będzie zmieniało swój wygląd razem z porą roku, od wiosny po jesień - mówi ogrodnik miejski, Tekla Żurkowska. - Posadziliśmy tam trawy ozdobne, jeżówki i rudbekie, kocimiętkę, a także łubin i rozchodniki. Wiosną wynurzą się rośliny cebulowe takie jak czosnki i tulipany.

Od rabaty odchodzą cztery brukowane alejki, wzdłuż których posadzono dziewięć drzew: pięć jabłoni i cztery wiśnie ozdobne, a pod nimi rabaty z krzewów i trawnik. Od strony parkingu powstał szpaler żywotników, w celu izolacji skweru od parkujących tam samochodów. Niebawem na skwerze staną ławki.

Dodatkowo pod budynkami przy ul. Moniuszki pojawiły się przedogródki złożone z cisów, hortensji oraz ozdobnej trzmieliny i bylin. W sumie w sąsiedztwie budynków posadzono ponad 3 tys. roślin. Wykonanie skweru kosztowało 186 tys. zł.

Wiosną warto odwiedzić także "Górkę Jasia" w kwartale ulic Poprzecznej, Jagiellońskiej, Abramowskiego i Erdmanowej, która została wyposażona w dogodne zejścia, ścieżki spacerowe, tarasy wypoczynkowe, ławki oraz wiatę. Nadal funkcjonuje tam mały, naturalny zbiornik wodny. Już niebawem to miejsce zostanie wyposażone w efektowne, ekologiczne oświetlenie, sprzyjające wieczornym spacerom.

Z każdym dniem pięknieje także park Jakubowo, który być udostępniony pod koniec maja.

Źródło: własne, UM Olsztyn

Komentarze (4)

Dodaj swój komentarz

 • Kapitan Planeta 2018-01-15 19:49:52
  czemu śmierdzące kosze są przy samych ławkach?, nie można było 20m dalej ich zamontować, czemu tak jest w całym mieście?
  Odpowiedz Oceń: 2 0 Zgłoś treść
 • Ryszard Ochódzki 2018-01-15 00:49:44
  Muszę przyznać, że skwery i parki, moim zdaniem, znacznie wpływają na atrakcyjność Zatorza i jego estetykę.
  Odpowiedz Oceń: 2 0 Zgłoś treść
 • BasiaWP 2018-01-14 21:37:26
  Na Jarotach mieszka kilkakrotnie więcej mieszkańców Olsztyna. Kiedy miasto zrobi coś dla Jarot????
  Odpowiedz Oceń: 5 1 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.