Dziś jest: 29.04.2024
Imieniny: Bogusława, Katarzyny
Data dodania: 2024-04-12 23:40

Coraz bliżej III liga? Stomil przegrał ważny mecz [SKRÓT WIDEO]

Nietęgie miny mieli zawodnicy Stomilu po ostatnim gwizdku sędziego, a tym samym porażce na własnym stadionie z Polonią Bytom

Piłkarze Stomilu Olsztyn musieli wygrać z Polonią Bytom, ale niestety doznali piętnastej porażki w tym sezonie. Wyniki zespołu są katastrofalne i Stomil jest blisko III ligi. Póki piłka w grze... ale ciężko w tej sytuacji o optymizm.

Grzegorz Lech w spotkaniu przeciwko Polonii Bytom dokonał dwóch zmian w porównaniu ze zremisowanym meczem z Sandecją Nowy Sącz. Od początku w akcji widzieliśmy Iwana Briknera oraz Daniela Pietraszkiewicza. Na ławce rezerwowych zasiadł Dawid Retlewski, który nie ma jeszcze na tyle zdrowia, żeby grać od pierwszej minuty.

Goście bardzo szybko wyszli na prowadzenie w tym spotkaniu. Polonia Bytom zanim trafiła do naszej bramki, to przez dwie minuty spokojnie rozgrywała piłkę na naszej połowie. Żaden z olsztyńskich piłkarzy nie potrafił przerwać tej akcji. W pewnym momencie Tomasz Gajda dośrodkował Tomasz Gajda, a po między dwoma obrońcami najwyżej w polu karnym wyskoczył Kamil Wojtyra. Trafił głową, piłka odbiła się od poprzeczki i Stomil od szóstej minuty musiał odrabiać straty. W pierwszej części spotkania Polonia spokojnie kontrolowała przebieg meczu, olsztyńscy piłkarze byli bezradni w ataku pozycyjnym. Nawet po stałych fragmentach gry Stomil nie potrafił stworzyć zagrożenia.

Na początku drugiej połowy gra Stomilu się nie zmieniła. Kibice liczyli, że coś ruszy po tym jak na boisku wszedł Łukasz Szramowski oraz Dawid Retlewski. Potem jeszcze wszedł Michał Karlikowski oraz Hubert Krawczun. Podopieczni Grzegorza Lecha nie mieli jednak żadnych argumentów, żeby strzelić w tym spotkaniu gola dającego nawet jeden punkt. Piętnasta (!!!) porażka w tym sezonie II ligi stała się faktem.

W kolejnym spotkaniu Stomil Olsztyn zagra na wyjeździe z Olimpią Elbląg. Spotkanie zaplanowano na poniedziałek (22 kwietnia 2024 roku) o godzinie 18:15.