Dziś jest: 27.04.2024
Imieniny: Felicji, Teofila, Zyty
Data dodania: 2023-11-04 23:25
Ostatnia aktualizacja 2023-11-05 18:49

Co za emocje przy al. Piłsudskiego! Stomil pokonał Skrę Częstochowa [ZDJĘCIA, SKRÓT MECZU WIDEO]

Radość Piotra Kurbiela po zdobyciu bramki

Stomil Olsztyn wygrał z Skrą Częstochowa i dzięki temu wydostał się z strefy spadkowej II ligi. Olsztynianie wygrali po bramkach Filipa Wójcika i Piotr Kurbiela.

Piłkarze Stomilu Olsztyn mający "nóż na gardle" wygrali przed własną publicznością z Skrą Częstochowa. Po spotkaniu trener Janusz Bucholc nie był jednak zadowolony z gry drużyny. Komplet punktów sprawił, że Stomil wydostał się z strefy spadkowej II ligi.

Olsztyński zespół spadł na miejsce spadkowe po piątkowych wynikach 16. kolejki II ligi. Olsztynianie wychodząc na boisko w sobotni wieczór przy al. Piłsudskiego 69a wiedzieli, że muszą wygrać mecz z Skrą jeżeli nie chcą być na miejscu spadkowym do III ligi.

Trener Janusz Bucholc nie zaskoczył wyjściową jedenastką na to spotkanie. W miejsce pauzującego za żółte kartki Huberta Krawczuna zobaczyliśmy od pierwszej minuty Dawida Pietraszkiewicza. Łącznie na cztery spotkania zdyskwalifikowany został Lukáš Kubáň, więc jego jeszcze długo nie zobaczymy w barwach Stomilu. Kontuzje wykluczyły z gry Jana Szpaderskiego oraz Łukasza Szramowskiego. W kadrze gości od początku grał były zawodnik Stomilu - Mateusz Maćkowiak.

Stomil od początku ruszył na bramkę rywali. W 3 minucie spotkania po dośrodkowaniu z rzutu rożnego przez Filipa Wójcika, piłkę na środek zgrał Karol Żwir, a tam Dawid Pietraszkiewicz z bliskiej odległości trafił… w obrońcę Stomilu Huberta Sadowskiego.

Chwilę później Filip Laskowski odbierając piłkę rywalowi został faulowany w okolicach 25 metra. Do piłki podszedł Filip Wójcik i fantastycznym uderzeniem wpakował piłkę prosto w okienko. Sam David Beckham nie powstydziłby się takiego uderzenia.

Olsztynianie w 15 minucie powinni podwyższyć prowadzenie. Karol Żwir popisał się fantastycznym podaniem i sam na sam z bramkarzem znalazł się autor pierwszego trafienia Filip Wójcik. Teraz będą w idealnej sytuacji trafił tylko w słupek, a mógł też wycofać piłkę do nadbiegającego Piotra Kurbiela.

W przerwie spotkania szkoleniowiec Janusz Bucholc dokonał jednej zmiany. Yūdai Shinonaga pojawił się w miejsce Dawida Pietraszkiewicza.

W drugiej połowie Skra cały czas dążyła do wyrównania i udało im się to w 70 minucie spotkania. Bramkę na 1:1 strzelił Jan Ciućka, który najwyżej wyskoczył w polu karnym i głową trafił do bramki strzeżonej przez Łukasza Jakubowskiego.

Stomil bardzo szybko zareagował na niepowodzenie. Filip Wójcik na raty dośrodkował w pole karne, a kompletnie niekryty Piotr Kurbiel głową wpakował piłkę do siatki.

W 83 minucie arbiter Radosław Trochimiuk z Przasnysza podyktował rzut karny dla gości, po tym jak piłką w... twarz został trafiony Filip Laskowski. Po pięciu minutach protestów olsztyńskich zawodników i pokazywaniu przez Laskowskiego utraconego w tej sytuacji zęba arbiter cofnął swoją decyzję. Nie przeszkodziło mu to jednak w ukaraniu żółtymi kartkami protestujących Filipa Wójcika oraz Zbigniewa Małkowskiego (trener bramkarzy Stomilu).

Już w najbliższą środę (8 listopada 2023 roku) Stomil nadrobi ligowe zaległości. Olsztynianie we Wronkach zagrają z Lechem II Poznań.

Stomil Olsztyn - Skra Częstochowa 2:1 (1:0)

1:0 - Filip Wójcik 5'
1:1 - Jan Ciućka 70'
2:1 - Piotr Kurbiel 72

Stomil: Łukasz Jakubowski - Filip Wójcik (90' Dawid Rezaeian), Filip Szabaciuk, Hubert Sadowski, Igor Kośmicki, Michał Karlikowski, Karol Żwir (82' Bartosz Florek), Michal Bezpalec, Filip Laskowski (90' Marcin Stromecki), Daniel Pietraszkiewicz (46' Yūdai Shinonaga), Piotr Kurbiel (82' Bartosz Waleńcik)

Skra: Karol Szymkowiak - Tobiasz Kubik (82' Zbigniew Wojciechowski), Filip Nawrocki, Adam Mesjasz, Olivier Wypart, Mateusz Maćkowiak (62' Mateusz Winciersz), Jan Ciućka, Adam Olejnik (70' Przemysław Sajdak), Mikołaj Łabojko (82' Paweł Kołodziejczyk), Piotr Nocoń, Dawid Wojtyra (82' Paweł Kucharczyk)

Żółte kartki: Laskowski, Żwir, Wójcik, Rezaeian - Wojtyra

Sędziował: Radosław Trochimiuk (Ciechanów)