Co powinno się zmienić na Zatorzu? Ruszają konsultacje

Data dodania: 2018-07-11 10:14:12, mjs
Ostatnia aktualizacja 2018-07-11 11:34:25
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Co powinno się zmienić na Zatorzu? Ruszają konsultacje
Fot. archiwum Olsztyn.com.pl

Jak powinno wyglądać olsztyńskie Zatorze? Co powinno się zmienić, a co pozostać? Mieszkańcy miasta będą mieli okazję wyrazić własne zdanie na temat osiedla podczas spaceru badawczego, czyli konsultacji w terenie. Wędrówka odbędzie się w poniedziałek (16 lipca) o godz. 17:30.

Celem spaceru jest zebranie opinii, wniosków, pomysłów na temat funkcjonowania  Zatorza - mówi Monika Hausman-Pniewska, ze stowarzyszenia FOSa. Swoje zdanie każdy uczestnik konsultacji będzie mógł wyrazić w czterech strefach: "Społeczeństwo", gdzie będą brane pod uwagę takie kwestie jak więzi sąsiedzkie, bezpieczeństwo, edukacja, kultura, rekreacja itp.; "Przestrzeń", gdzie znaczenie będą miały krajobraz, zieleń, podwórka, zagospodarowanie terenu itp.; "Komunikacja", gdzie wypowiemy się na temat chodników, dróg, linii autobusowych, ścieżek rowerowych itp. oraz "Gospodarka", w której ocenimy lokale, usługi, handel, przedsiębiorczość itp.

Spacer będzie trwał 1,5 godziny. Start o godz. 17:30 spod siedziby Rady Osiedla Podleśna przy ul. Zamenhofa 1. W tym czasie uczestnicy przejdą ulicami Zamenhofa do Jagiellońskiej, wejdą na Górkę Jasia, a stamtąd przejdą się ulicy Borowej, na której konsultacje zostaną zakończone.

Wydarzenie to jest częścią konsultacji społecznych w sprawie Programu Przestrzennego Rozwoju Północnego Obszaru Olsztyna, które ogłosił prezydent Olsztyna. Z kolei organizatorem jest Federacja FOSa we współpracy z Koalicją dla Zatorza, Stowarzyszeniem Aktywności Społecznej "Młyn" i Radą Osiedla Podleśna.

Źródło: własne/UM Olsztyn

Komentarze (7)

Dodaj swój komentarz

 • Nadmorski 2018-07-24 14:52:36
  Czas płynie, a temat, aby tchnąć w tę dzielnicę nowego ducha jest nieustannie spychany na czas bliżej nieokreślony. Organizuje się konsultacje, powstają koncepcje, plany rewitalizacji – w efekcie jednak trwa marazm. Myślę,że za rządów tej ekipy nic się nie zmieni.
  Odpowiedz Oceń: 34 0 Zgłoś treść
 • Nadmorski 2018-07-17 20:31:32
  Pamiętajcie, źe w każdych wyborach Grzymowicz przegrywał na Zatorzu z konkurentami. Teraz chyba to sobie przypomniał... Stąd namiastka demokracji. ..konsultacje. Pamiętam jaki show był z górką Jana. Kiedy juz spytano co z nią zrobić to na projekt, który zaproponowali mieszkańcy nie starczyło pieniędzy. To normalne w Olsztynie. Dwa lata nie było pieniędzy na realizację projektu na pierwszy budżet obywatelski. Teraz będzie podobnie. Nagadają się a później nie będzie kasy. Proponuję na początku konsultacji zapytać ile będzie kasy na pomysły z podziałem na lata.
  Odpowiedz Oceń: 41 0 Zgłoś treść
 • Issru 2018-07-12 19:40:47
  ..;) nic nie ruszac nic nie zmieniac.. Kazde miasto musi miec swoje slamsy i bandit dzielnice...;)
  Odpowiedz Oceń: 3 1 Zgłoś treść
 • MP 2018-07-12 05:58:24
  Podleśna to nie Zatorze po co komisja wprowadza wszystkich w błąd
  Odpowiedz Oceń: 1 1 Zgłoś treść
 • antoni1 2018-07-11 13:18:08
  Niestety chcą aby wszystko się zatrzymało i wyglądało jeszcze bardziej staro niż jest bo to przecież p i ę k n e. Może i tak. Ale utrzymać wygląd 18 latki dla 60 latki jest niesamowicie drogie i tak naprawdę nic nie daje. Więc dla Zatorza przewiduje powolny upadek bo kasy nie ma. Chyba, że czekają jak przyjdą Nasi i swoje odbudują. Czego zresztą sobie i innym nie życzą.
  Odpowiedz Oceń: 3 1 Zgłoś treść
 • Zygmunt Z 2018-07-11 11:08:28
  Na Zatorzu jest do zrobienia tak wiele że nie wiadomo gdzie zacząć ową listę oczekiwań i zmian...
  Odpowiedz Oceń: 4 0 Zgłoś treść
 • Zatotrzsnin 2018-07-11 10:46:26
  Niech szanowna komisja przejdzie ulicą Reymonta i zobaczy jak dzięki chorym pomysłom konserwatora zabytków wyglądają niektóre kamienice...aż wstyd...A mogła być to naprawdę ładna ulica...Ale jak ktoś kto ma władzę uprze się przy swoim...jak osioł to nie ma rady... lepiej niech wygląda jak rudera ...A można by było ładnie wszystko wykończyć nowymi technologiami
  Odpowiedz Oceń: 28 2 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.