Cielaki, kura... Osobliwe interwencje olsztyńskich stróżów prawa

Data dodania: 2019-05-09 15:11:53, mjs
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Cielaki, kura... Osobliwe interwencje olsztyńskich stróżów prawa
Fot. SM Olsztyn/KMP Olsztyn

Stróże prawa codziennie otrzymują mnóstwo zgłoszeń. Czasami muszą wziąć udział nawet w tych niecodziennych interwencjach. Przekonali się o tym strażnicy miejscy i policjanci, którzy musieli zająć się... cielakami i kurą.

Policjanci z drogówki pełnili służbę na terenie gminy Biskupiec. Ich uwagę przykuł dostawczy ford, który nie posiadał przedniego zderzaka. Podczas kontroli okazało się, że auto jest niesprawne technicznie, opony miały różny bieżnik.

Funkcjonariusze poprosili kierowcę pojazdu o otwarcie bagażnika, wtedy zdziwili się jeszcze bardziej. W bagażniku 38-latek przewoził dwa cielaki. Mężczyzna tłumaczył, że nie chciało mu się podpinać pod forda przyczepy przeznaczonej do przewozu zwierząt. Ostatecznie zwierzęta przewiózł inny kierowca, który posiadał specjalną przyczepę.

38-latek będzie musiał zapłacić 200 zł mandatu za jazdę niesprawnym autem, a za nieprawidłowe przewożenie zwierząt wkrótce stanie przed sądem.

Z kolei strażnicy miejscy wczoraj otrzymali zgłoszenie, że przy ul. Boenigka chodzi... kura. Zgłaszający nie wiedział, w jaki sposób ptak tam trafił. Funkcjonariusze odłowili zwierzę, które trafiło pod opiekę fundacji Albatros.

Zgodnie z prawem, w Olsztynie chów zwierzętami gospodarskimi jest zabroniony. Wyjątkiem są gospodarstwa rolne i placówki naukowo-badawcze. Hodować można wyłącznie króliki i pszczoły, ale tylko w domach jednorodzinnych. Z złamanie tych zasad grozi kara grzywny w wysokości 500 zł.

Źródło: własne/KMP Olsztyn/SM Olsztyn

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.