Chcieli ukraść cielaka, ale... nie odpaliło im auto

Ostatnia aktualizacja 2018-04-16 11:29:35, spk
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Chcieli ukraść cielaka, ale... nie odpaliło im auto

Policjanci wyjaśniali sprawę usiłowania kradzieży cielaka z gospodarstwa rolnego na terenie gminy Pisz. Mężczyźni już wyprowadzili zwierzę z obory, ale musieli zrezygnować ze swoich planów, bo nie odpalił im samochód.

Policjanci od grudnia ubiegłego roku pracowali nad sprawą dotyczącą usiłowania kradzieży cielaka o wartości 900 złotych z gospodarstwa rolnego na terenie piskiej gminy.

Do zdarzenia doszło w grudniowy wieczór. Pracownik gospodarstwa rolnego zgłosił, że ktoś wyprowadził z obory cielaka i przywiązała go do bramy. Wszystko wskazywało na to, że ktoś przygotował zwierzę, aby je ukraść.

Funkcjonariusze ustalili, że sprawcami usiłowania kradzieży są dwaj mężczyźni w wieku 32 i 36 lat. Obaj są mieszkańcami tej miejscowości. Jak się okazało postanowili ukraść cielaka, by go sprzedać i podzielić się zarobkiem. Wyprowadzili zatem zwierzę z obory przywiązując je do bramy, a sami poszli na osiedlowy parking po samochód należący do jednego z nich. Niestety, w ten mroźny grudniowy wieczór samochód odmówił posłuszeństwa i nie odpalił.

W tym czasie na miejsce zdarzenia przyjechali już policjanci, aby wyjaśnić okoliczności tego zdarzenia. To spłoszyło niedoszłych sprawców kradzieży.

Obaj mężczyźni usłyszeli zarzut usiłowania kradzieży. 32-latek nie kwestionował swojej winy. Starszy z mężczyzn nie przyznał się do popełnienia tego przestępstwa.

Teraz za swój czyn odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP Olsztyn

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze