Chciał wrócić do pracy i żądał odszkodowania. Jacek Adamas przegrał w sądzie

Data dodania: 2019-01-31 14:42:17, red
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Chciał wrócić do pracy i żądał odszkodowania. Jacek Adamas przegrał w sądzie

Sąd Rejonowy w Olsztynie zdecydował o oddaleniu powództwa znanego w regionie artysty, autora licznych prawicowych happeningów, Jacka Adamasa przeciwko Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Gietrzwałdzie. Były szef tamtejszej jednostki kultury nie wróci do pracy i nie uzyska odszkodowania. Sąd obarczył go za to kosztami procesu.

Jacek Adamas to znany w regionie artysta i inicjator takich happeningów jak choćby ten polegający na rozstawieniu pod olsztyńskimi ''szubienicami'' dwóch tablic z hasłami ''Do rozbiórki'' oraz ''Przebywanie w zasięgu oddziaływania obiektu grozi demoralizacją''.

Adamas, po tym jak odwołano w referendum prawicowego wójta Gietrzwałdu i wybrano nowego, stracił stanowisko dyrektora tamtejszego Gminnego Ośrodka Kultury. Adamas postanowił odwołać się od tej decyzji i na drodze sądowej domagał się przywrócenia do pracy oraz odszkodowania w wysokości 16 tysięcy złotych.

Gminny Ośrodek Kultury w Gietrzwałdzie w uzasadnieniu złożonym w sądzie wyjaśniał, że Adamas został odwołany ze stanowiska dyrektora tej placówki z powodu naruszenia przepisów prawa w związku z zajmowanym stanowiskiem i odstąpienia od realizacji umowy w sprawie warunków organizacyjno-finansowych działalności instytucji kultury oraz programu działania instytucji kultury z dnia 20 lipca 2017 roku, co miało stanowić ciężkie naruszenie podstawowych obowiązków pracowniczych.

Dyrektor miał przedstawić plan finansowy na rok 2018 w sposób ewidentnie sprzeczny z przepisami prawa oraz utrudniać przeprowadzenia kontroli w instytucji kultury przez osobę wyznaczoną przez wójta gminy.

Sąd Rejonowy w Olsztynie postanowił oddalić powództwo Jacka Adamasa. Zasądził od niego także na rzecz pozwanego kwotę 180 złotych tytułem zwrotu kosztów procesu – kosztów zastępstwa procesowego.

Wyrok nie jest prawomocny.

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.