Chciał wręczyć straży granicznej łapówkę za przemyt papierosów

Data dodania: 2019-08-06 15:42:12, kac
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Chciał wręczyć straży granicznej łapówkę za przemyt papierosów
Mieszkaniec powiatu giżyckiego na widok patrolu straży granicznej wrzucił do jeziora bagaż z papierosami o szacunkowej wartości 4600 zł
Fot. W-MSG

Na taki pomysł wpadł obywatel Rosji, który w Bezledach został zatrzymany przez funkcjonariuszy straży granicznej. Z kolei mieszkaniec powiatu giżyckiego na widok strażników wrzucił plecak i torbę do stawu i zaczął uciekać. Funkcjonariusze straży granicznej mają ręce pełne roboty w walce z przemytnikami.

W piątek (2 sierpnia) na jednej z dróg w powiecie bartoszyckim patrol straży granicznej zatrzymał kierowcę mercedesa. Funkcjonariusze podejrzewali, że Rosjanin może przewozić nielegalne papierosy. Mężczyzna zaproponował łapówkę w zamian za odstąpienie od przeszukania samochodu. Został za to zatrzymany.

W pojeździe 60-latka ujawniono nielegalne papierosy o szacunkowej wartości tysiąca złotych, za co poniesie odpowiedzialność karno-skarbową. Ponadto mieszkańcowi obwodu kaliningradzkiego unieważniono posiadaną wizę. Wydano decyzję o zobowiązaniu obcokrajowca do powrotu i zakaz wjazdu na terytorium RP i innych państw obszaru Schengen na okres 1 roku. Obywatelowi Rosji postawiono również zarzuty karne w związku z obietnicą wręczenia korzyści majątkowej z art. 229 par 3 kk – wyjaśniła Anna Matejuk-Ficek z biura prasowego Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej.

Tego samego dnia w okolicach Węgorzewa 53-letni mieszkaniec powiatu giżyckiego, na widok patrolu straży granicznej, wrzucił bagaż podręczny do stawu i zaczął uciekać w kierunku lasu. Po krótkim pościgu został zatrzymany. Na pomoc wezwano strażaków, którzy wyłowili pakunek. Okazało się, że w plecaku i torbie znajdują się przemycane papierosy o wartości ok. 4600 zł.

Jeżeli chodzi o statystyki z pierwszego półrocza 2019 roku, to funkcjonariusze straży granicznej z województwa warmińsko-mazurskiego zabezpieczyli nielegalne towary o wartości ok. 6,8 mln zł. Przechwycili ponad 8 ton tytoniu o wartości ok. 4,4 mln zł. To o 1,1 mln zł więcej niż w analogicznym okresie 2018 roku. Zdeponowali także papierosy bez akcyzy o wartości 1,8 mln zł.

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.