Chciał przemycić papierosy w butli z gazem. Odpowie za narażenie życia celników

Data dodania: 2019-07-10 12:14:17, mjs
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Chciał przemycić papierosy w butli z gazem. Odpowie za narażenie życia celników
Fot. IAS Olsztyn

Pomysłowy mieszkaniec Bartoszyc na przejściu granicznym w Bezledach próbował przemycić papierosy w butli z gazem. Mężczyzna odpowie nie tylko za przemyt, ale także za narażenie życia funkcjonariuszy.

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej na przejściu granicznym w Bezledach zatrzymali do kontroli kierowcę Audi 80. Celnicy mieli podejrzenia, że w butli z gazem, która miała służyć do napędu auta, znajdują się papierosy. Jednak mieszkaniec Bartoszyc zdecydowanie zaprzeczył i wyjaśnił, że butla jest naładowana wyłącznie gazem LPG. Jednak pies służbowy także wyczuł papierosy, w związku z tym pojazd trafił do specjalnego warsztatu.

- Tam, 4 lipca br. powołany przez nas specjalista butlę wymontował, usunął zawór i wypuścił gaz. Wtedy okazało się, że była jest przerobiona – dospawana komora wypełniona gazem zajmował jedynie 20 proc. całości, resztę wypełniały papierosy. W sumie ukryto tak 400 paczek – informuje podinsp. Ryszard Chudy, oficer prasowy Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie.

Nielegalny towar i przerobiony samochód zostały zatrzymane. Mężczyzna odpowie nie tylko za przemyt, ale również za spowodowanie zagrożenia dla życia i zdrowia funkcjonariuszy celno-skarbowych.

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.