Chciał popełnić samobójstwo we Francji. Międzynarodowa współpraca służb zapobiegła tragedii

Data dodania: 2019-07-18 11:38:46, mjs
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Chciał popełnić samobójstwo we Francji. Międzynarodowa współpraca służb zapobiegła tragedii
Fot. Pixabay.com

Policjanci z Iławy dostali zgłoszenie od zaniepokojonego mężczyzny, który wyjaśnił, że jego syn jest w złym stanie psychicznym i może targnąć się na życie. Dzięki szybkiej reakcji polskich i francuskich służb, nie doszło do tragedii.

Do centrum powiadamiania ratunkowego zadzwonił zaniepokojony mieszkaniec powiatu iławskiego, który poinformował dyżurnego, że martwi się o swojego syna przebywającego we Francji. W ostatniej rozmowie z rodziną mężczyzna mówił, że nie chce mu się żyć, w związku z tym jego najbliżsi nabrali podejrzeń, że chce on popełnić samobójstwo.

Policjant z Iławy o zdarzeniu poinformował funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, a ci pojechali do domu rodzinnego mężczyzny i zebrali niezbędne informacje na temat 32-latka. Stróże prawa ustalili, że we Francji podróżuje on samochodem służbowym, a kontakt z nim był niemożliwy. W związku z tym zdarzenie zostało zgłoszone do Biura Międzynarodowej Współpracy w Komendzie Głównej Policji i w ten sposób wiadomość o 32-latku trafiła do francuskich funkcjonariuszy. Ci ustalili, gdzie mężczyzna przebywa i udzielili mu pomocy.

32-latek został objęty specjalistyczną opieką medyczną.

Źródło: własne/KWP Olsztyn

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.