Centralna Akademia Dekarstwa powstanie w Olsztynie. Koszary Dragonów dostaną drugie życie

Data dodania: 2018-05-15 10:35:09, red
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Centralna Akademia Dekarstwa powstanie w Olsztynie. Koszary Dragonów dostaną drugie życie
Fot. Urban Architect

Polskie Stowarzyszenie Dekarzy szykuje się do uruchomienia w Olsztynie Centralnej Akademii Dekarstwa, w której szkolić się będą przyszli fachowcy tej branży. Akademia powstanie na przestrzeni niemal 200 metrów kwadratowych zajmując część niszczejących Koszar Dragonów przy ulicy Gietkowskiej.

Szkolnictwo zawodowe kształcące przyszłych fachowców powraca na należne mu miejsce. Olsztyn stanie się kolebką polskiego dekarstwa. Polskie Stowarzyszenie Dekarzy zainicjowało uruchomienie klasy o profilu dekarskim w olsztyńskiej ''budowlance'', a także dzięki unijnym środkom szykuje się do otwarcia w stolicy regionu Centralnej Akademii Dekarstwa.

Co ciekawe – akademia, która ma się stać chlubą tej profesji, powstanie w Koszarach Dragonów przy ulicy Gietkowskiej, jednocześnie przywracając życie temu wyjątkowemu miejscu.

- Na powierzchni ponad 2000 metrów kwadratowych powstanie nie tylko przestrzeń do szkolenia przyszłych i obecnych dekarzy. Będzie to również doskonałe miejsce do promowania technologii i rozwiązań poszczególnych producentów – informuje Polskie Stowarzyszenie Dekarzy.

Akademia Dekarstwa stanie się prawdziwą perełką. Nad jej kształtem pracują olsztyńscy architekci, którzy zaprezentowali już pierwsze wizualizacje tego miejsca.

- Działamy w olsztyńskich Koszarach Dragonów - wyjątkowym miejscu na mapie stolicy Warmii i Mazur! Jesteśmy zaszczyceni, że powierzono nam zadanie zaprojektowania budynku Centralnej Akademii Dekarstwa, która tam powstanie i będzie, m.in. szkolić przyszłych fachowców. Podeszliśmy do nowego wyzwania jak zawsze profesjonalnie i z dbałością o detale. Wielogodzinne rozmowy z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków przyniosły efekt, jakiego oczekiwaliśmy. W obiekcie objętym ochroną zadbaliśmy o poszanowanie elementów historycznych, wprowadzając jednocześnie nowoczesne akcenty. Jesteśmy dumni i z niecierpliwością czekamy na przecięcie wstęgi - informują architekci biura Urban Architect.

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.