Były prezydent usłyszał wyrok

Data dodania: 2010-03-29 09:29:18, Natalia
A | A | A
wykop.pl Tweetnij

Czesław Małkowski, były prezydent Olsztyna, poznał dziś wyrok sądu w sprawie niedopełnienia obowiązków i działania na szkodę gminy. Sąd Rejonowy w Olsztynie uznał, że oskarżony jest niewinny.

Przez kilkanaście miesięcy przeciwko byłemu prezydentowi Olsztyna toczyły się w sądzie dwie sprawy. Postępowanie w sprawie tzw. ''seksafery''  tymczasowo zawieszono, a wyrok w procesie, w którym Czesława Małkowskiego oskarżono o działanie na szkodę gminy i niedopełnienie obowiązków, zapadł dziś.

Za umorzenie kwoty ok. 40 tysięcy złotych, którą firma Polmozbyt powinna uregulować w ramach opłaty za wieczyste użytkowanie gruntu, byłemu prezydentowi groziła kara roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata. Oskarżony i jego obrońca wnioskowali o uniewinnienie, twierdząc, że prezydent kierował się chęcią pomocy firmie, która znajdowała się w ciężkiej sytuacji finansowej.

Sąd Rejonowy w Olsztynie uniewinnił Czesława Małkowskiego, uznając tym samym, że nie chciał działać na szkodę interesu publicznego.

 

 

 

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • Olstzynianin 2010-03-30 13:17:43
    ciekawe co na to ci, którzy maczali palce w odsunięciu go od władzy.. Choć w sumie i tak cel osiągnęli;/
    Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.