Urzędniczka wykręciła żarówkę w aucie, by ''upolować'' mechanika. Będzie umorzenie postępowania wobec niej?

Data dodania: 2019-01-08 11:42:35, red
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Urzędniczka wykręciła żarówkę w aucie, by ''upolować'' mechanika. Będzie umorzenie postępowania wobec niej?

Wracamy do sprawy urzędniczki skarbówki, która w ramach prowokacji, chciała ukarać mechanika za brak wystawienia paragonu za usługę wymiany żarówki. Mechanik uniknął kary, za to kary dla urzędniczki, za jazdę samochodem bez należytego oświetlenia, domagała się policja. Teraz okazuje się, że sprawa może zostać umorzona.

Sprawa tak zwanej niefiskalnej żarówki odbiła się głośnym echem w całym kraju. Mowa o zdarzeniu z listopada ubiegłego roku, kiedy to do jednego z warsztatów w Bartoszycach przyjechały dwie kobiety, które poprosiły o wymianę jednej z żarówek. Właściciel warsztatu, który opuszczał właśnie miejsce pracy, zlecił to zadanie swojemu pracownikowi. Ten, wymienił żarówkę z własnych zapasów. Za usługę wziął symboliczne 10 złotych. Mężczyzna nie wystawił za usługę paragonu. To był jego błąd, bo jak się okazało, klientki były urzędniczkami skarbówki, a prowokacja miała formę kontroli.

Ostatecznie sprawa trafiła do sądu, który ostatecznie uznał, że mechanik popełnił wykroczenie, jednak odstąpił od wymierzenia mu kary.

Na tym sprawa się jednak nie zakończyła. Po jej nagłośnieniu przez media w całym kraju – kary dla urzędników za tę prowokację domagał się rzecznik małych i średnich przedsiębiorców Adam Abramowicz. Wniosek o ukaranie naczelnika urzędu z Bartoszyc trafił do dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie.

Również policjanci z Bartoszyc wnieśli o ukaranie jednej z urzędniczek, która tamtego dnia prowadziła auto, za jazdę bez należytego oświetlenia. Z końcem listopada ubiegłego roku Sąd Rejonowy w Bartoszycach wszczął postępowanie w tej sprawie.

Dziś okazuje się jednak, że urzędniczka najpewniej uniknie kary. 24 stycznia w bartoszyckim sądzie odbędzie się posiedzenie w przedmiocie umorzenia postępowania w tej sprawie.

Komentarze (5)

Dodaj swój komentarz

 • Fuj 2019-01-09 22:23:23
  Nadużycie stanowiska, dla własnej korzysci (nie ważne jakiej). Wprowadzenie zagrożenia dla innych użytkowników na drodze,ciemno, przez pazernosc, pochwałę, czy premię (% od mandatu).Oszustwo, przez podawanie się za kogoś innego.Również może instruktarz dla koleżanki z pracy - jak robic ludzi w konia, wyłudzając mandaty.Społecznie obrzydliwy przykład,dla społeczęnstwa, i podrywanie autorytetu powaznego Urzędu państwowego, mającego wpływ na dochody państwa.
  Odpowiedz Oceń: 4 0 Zgłoś treść
 • azj 2019-01-09 08:40:38
  a z jakiego powodu uniknie kary?
  Odpowiedz Oceń: 6 0 Zgłoś treść
 • olsztynianin 2019-01-08 19:03:16
  no jak to skoro świadomie i z premedytacją wykręciła żarówkę i jeździła świadomie niesprawnym autem to powinna być szczególnie ukarana. Poza tym to ta pracownica urzędu skarbowego dopuściła się prowokacji , a z tego co wiadomo akurat urzędnicy skarbowi nie mają uprawnień i przepisów uprawniających do przeprowadzania prowokacji , więc jakie umorzenie !!! co to za pisowska ściema !
  Odpowiedz Oceń: 10 0 Zgłoś treść
 • Stax 2019-01-08 17:40:53
  Bezczelne idiotki i tyle
  Odpowiedz Oceń: 14 2 Zgłoś treść
 • urzędas 2019-01-08 13:48:24
  wiadomo PIS ,kraj bezprawia
  Odpowiedz Oceń: 14 7 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.