Dziś jest: 07.05.2024
Imieniny: Benedykta, Gizeli
Data dodania: 2023-08-27 21:42
Ostatnia aktualizacja 2023-08-28 12:16

Brutalna rzeczywistość. Stomilanki bez szans w starciu z mistrzem Polski [ZDJĘCIA]

Podstawowe zestawienie Stomilanek Olsztyn na kilka chwil przed pierwszym gwizdkiem

W niedzielne popołudnie piłkarki Stomilanek Olsztyn rozegrały pierwsze domowe spotkanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Mistrzynie Polski, GKS Katowice nie dały jednak żadnych szans olsztyniankom i pewnie wywalczyły komplet punktów.

Przed meczem Marek Łukiewski, prezes Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej wręczył na ręce kapitan Gabrieli Kędzi puchar za awans do Orlen Ekstraligi kobiet.

W 2 minucie spotkania Stomilanki mogły wyjść na prowadzenie. Po bardzo ładnej akcji strzał w kierunku bramki oddała Adrianna Rosiak, ale piłka poszybowała wysoko nad poprzeczką. Minutę później aktualny mistrz Polski GKS Katowice mógł wyjść na prowadzenie, ale strzał Kamili Tkaczyk został wyblokowany w ostatnim momencie.

Zespół ze Śląska wyszedł na prowadzenie w 11 minucie spotkania. Do dośrodkowania z prawej strony boiska źle wyskoczyła amerykanka Maleah Milner i Aleksandra Nieciąg trafiła głową do pustej bramki. Błąd bramkarki Stomilanek został bezlitośnie wykorzystany.

Stomilanki się nie załamały, ale ruszyły do odrabiania strat. Dwukrotnie na bramkę rywali strzelała najmniejsza na boisku Katarzyna Kałużna.

W 25 minucie było już 2:0 dla GKS-u. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego bramkę strzeliła z bliskiej odległości Marlena Hajduk, tym razem lepiej w polu karnym powinny się zachować zawodniczki z obrony.

W 38 minucie Stomilanki oddały pierwszy celny strzał w meczu. Mocno aktywna w tym meczu Adrianna Rosiak podała do Kamili Osajkowskiej, ale ta za lekko uderzyła, żeby bramkarka GKS-u miała wpuścić piłkę do siatki.

Po przerwie Dariusz Maleszewski wprowadził do gry dwie nowe zawodniczki. W 51 minucie w bardzo dobrej sytuacji znalazła się Osajkowska, ale na 18 metrze nie potrafiła minąć bramkarki GKS-u, która wybiła piłkę wślizgiem na aut. W 63 minucie bardzo ładną interwencją popisała się Milner, która wybroniła uderzenie Anity Turkiewicz.

Wynik spotkania ustaliła w 87 minucie spotkania Dominika Misztal, która wykorzystała zamieszanie w polu karnym Stomilanek. Skromna liczba widzów (około 250 kibiców) nie doczekała się premierowego gola Stomilanek w Ekstralidze. Przypomnijmy, że w pierwszej kolejce podopieczne trenera Maleszewskiego zremisowały 0:0 ze Śląskiem Wrocław.

Kolejne spotkanie w Olsztynie będzie można obejrzeć dopiero w połowie września, kiedy do stolicy regionu przyjedzie Górnik Łęczna. Dwa najbliższe spotkania to wyjazdy, najpierw do Sosnowca na mecz z Czarnymi, a później do Łodzi na spotkanie z UKS-em SMS.

Stomilanki Olsztyn - GKS Katowice 0:3 (0:2)

0:1 - Nieciąg 11'
0:2 - Hajduk 25'
0:3 - Misztal 87'

Stomilanki: Milner - Skrzypińska (46' Libera), Silny, Rosiak (87' Kamala), Sokołowska, Kędzia, Osajkowska, Drąg, Vidal (57' Lamanna), Contreras, Kałużna (72' Korzec)