Brał pieniądze za sprowadzanie aut, których nawet nie szukał. Mechanik spod Olsztyna przed sądem

Data dodania: 2018-01-11 11:51:33, red
Ostatnia aktualizacja 2018-01-11 11:53:02
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Brał pieniądze za sprowadzanie aut, których nawet nie szukał. Mechanik spod Olsztyna przed sądem

Brał pieniądze za sprowadzanie samochodów z zagranicy, jednak z umowy się nie wywiązywał, a pieniądze wydawał. Mowa o Radosławie T., mechaniku spod Olsztyna, którego proces ruszył przed olsztyńskim sądem. Prokuratura zarzuca mu oszukanie 15 osób – mężczyzna nie przyznaje się jednak do winy.

Prokurator Rejonowy Olsztyn – Północ pod koniec września 2017 roku skierował do Sądu Okręgowego w Olsztynie akt oskarżenia przeciwko Radosławowi T. podejrzanemu o dokonanie w okresie od maja 2012 do kwietnia 2017 roku 15 oszustw na szkodę 15 osób.

Mężczyzna miał brać pieniądze od klientów, dla których miał sprowadzać auta z zagranicy . Ostatecznie jednak pieniądze wydawał, a samochody nigdy nie trafiły do klientów.

Na pierwszym terminie rozprawy, Radosław T. złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze i zaproponował dla siebie karę 7 lat pozbawienia wolności wraz z orzeczeniem obowiązku naprawienia szkody na rzecz pokrzywdzonych. Do jego prośby zgodnie przychylili się wówczas oskarżyciele posiłkowi, pokrzywdzeni oraz prokurator.

Jednak na kolejnej rozprawie, w miniony wtorek oskarżony zmienił swoje stanowisko uznając, że taki wyrok byłby dla niego zbyt surowy i zaproponował dla siebie karę 5 lat pozbawienia wolności. Prokurator sprzeciwił się takiemu wnioskowi, co skutkowało tym, że proces Radosława T. toczy się w normalnym trybie.

Na wtorkowej rozprawie Radosław T. złożył obszerne wyjaśnienia, w których nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów.

Kolejne terminy w tej sprawie zostały wyznaczone na 12 i 15 lutego 2018 roku.
 

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.