Bohaterska postawa policyjnego wywiadowcy. Uratował życie mężczyźnie, który wywrócił się na skuterze wodnym na Ukielu

Data dodania: 2019-08-12 08:57:28, kac
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Bohaterska postawa policyjnego wywiadowcy. Uratował życie mężczyźnie, który wywrócił się na skuterze wodnym na Ukielu
Policyjny wywiadowca utrzymywał poszkodowanego na wodzie do czasu przypłynięcia służb ratunkowych
Fot. KMP Olsztyn / Twitter

W niedzielę po południu na jez. Ukiel doszło do wypadku. Mężczyzna między w wieku między 30 a 40 lat podczas pływania na skuterze wywrócił się i wpadł do wody. Pomocy udzielił mu policyjny wywiadowca, który był po służbie.

Z ustaleń policji wiemy, że było to groźne zdarzenie. Mężczyzna pływał na skuterze w odległości ok. 400 metrów od Słonecznej Polany w stronę Łupstycha. W pewnym momencie wjechał na mieliznę i wraz z pojazdem się wywrócił.

Nie mógł poruszać ani rękami, ani nogami. Widział to nasz wywiadowca, który był po służbie i spacerował z narzeczoną i psem. Usłyszał huk i zobaczył wywrócony skuter i mężczyznę unoszącego się na wodzie. Natychmiast rzucił się na ratunek. Policjant wezwał służby ratunkowe, a sam utrzymywał poszkodowanego na powierzchni wody – wyjaśniła nam Mariola Plichta z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Mężczyzna, z podejrzeniem urazu kręgosłupa, został zabrany karetką do szpitala.

Źródło: własne / KMP Olsztyn

Komentarze (4)

Dodaj swój komentarz

 • Marian P. 2019-08-12 15:37:30
  Wywiadowca ? W policji to już sami wywiadowcy . Hahaha .
  Odpowiedz Oceń: 3 0 Zgłoś treść
 • asd 2019-08-12 13:20:50
  Witam a osoba posiadala uprawnienia do kierowania tego typu pojazdów?
  Odpowiedz Oceń: 2 0 Zgłoś treść
 • eks pisior 2019-08-12 11:25:15
  Brawo dla Pana policjanta !!!! ale że znów wywiadowca ??? kogo to obchodzi, najważniejsze , że policjant profesjonalnie pomógł i spisał się na medal
  Odpowiedz Oceń: 8 2 Zgłoś treść
 • jak 2019-08-12 10:35:30
  w Olsztynie to już sami policyjni wywiadowcy :):):)
  Odpowiedz Oceń: 7 0 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.