Bił i szarpał matkę, bo chciał wymusić pieniądze na alkohol

Data dodania: 2018-09-14 11:15:19, mjs
Ostatnia aktualizacja 2018-09-14 11:16:13
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Bił i szarpał matkę, bo chciał wymusić pieniądze na alkohol

Mieszkaniec gminy Dywity znęcał się nad matką. Mężczyzna bił pięściami kobietę po głowie i szarpał ją, a wszystko po to, aby zdobyć pieniądze na alkohol. Okazało się, że 31-latek już wcześniej siedział w więzieniu za podobne przestępstwo.

Do dyżurnego z komisariatu w Dobrym Mieście zadzwoniła zdenerwowana kobieta, która, prosząc policjantów o pomoc, wyznała, że jej syn wpadł w szał, jest agresywny i bije ją.

Funkcjonariusze natychmiast pojechali na teren gminy Dywity, gdzie zastali starszą kobietę. Pokrzywdzona wyjaśniła, że jej syn szarpał ją, wyzywał, uderzał pięściami w głowę i ramiona, wykręcał ręce i popychał, a wszystko po to, by wymusić od niej pieniądze na alkohol.

31-latek odebrał matce ostatnie kilkanaście złotych i poszedł do pobliskiego sklepu. Brutalnego mężczyznę zauważyli i zatrzymali dzielnicowi z Dywit, gdy ten wracał ze sklepu. Sprawca trafił do aresztu.

Następnego dnia 31-latek usłyszał zarzut znęcania się nad swoją matką. Mężczyzna częściowo przyznał się do winy, jednak zasłaniał się zanikami pamięci, które mógł mieć w wyniku wypicia zbyt dużej ilości procentów.

Po sprawdzeniu mieszkańca gminy Dywity w policyjnych systemach, okazało się, że niespełna rok temu, w listopadzie 2017 r., mężczyzna opuścił więzienie, w którym przebywał za podobne przestępstwa. Na podstawie zebranych dowodów, sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt. 31-latkowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: własne/KMP Olsztyn

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.