Bieg Jakubowy. Ruszyły zapisy

Data dodania: 2019-03-22 09:17:34, red
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Bieg Jakubowy. Ruszyły zapisy
Fot. Archiwum Olsztyn.com.pl

Przed nami kolejna impreza biegowa w Olsztynie. Już 28 kwietnia trasę wokół jeziora Długiego pokonają uczestnicy Biegu Jakubowego.

Bieg Jakubowy powrócił do Olsztyna w 2017 roku po 6-letniej przerwie. W 2012 roku Bieg Jakubowy ze względu na rosnącą popularność zmienił się bowiem w Półmaraton Jakubowy. Zawodnicy mieli do pokonania 21 kilometrów i 97,5 metra. Impreza z roku na rok zyskiwała coraz większą popularność, aż do 2016 roku kiedy to nazwę imprezy zmieniono na Ukiel Olsztyn Półmaraton.

Niezależnie od półmaratonu, Ośrodek Sportu i Rekreacji postanowił także wrócić do Biegu Jakubowego. W 2017 roku impreza pojawiła się w kalendarzu wydarzeń sportowych stolicy Warmii i Mazur.

W ubiegłym roku na starcie tego biegu stanęło w sumie około 500 zawodników. Jak będzie tym razem?

Tradycyjnie start i meta 10-kilometrowego biegu zlokalizowane są na Starym Mieście. Następnie trasa wiedzie w okolice malowniczego jeziora Długiego, gdzie znajduje się półmetek. Nowością jest modyfikacja trasy do Parku Centralnego, gdzie uczestnicy pobiegną z Parku Podzamcze pod mostem na ul. Pieniężnego.

Bieg Jakubowy odbędzie się 28 kwietnia 2019 roku, start biegu głównego zaplanowano na godz. 11:00. Zapisy ->

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.