Bez podziału politycznego. Politycy z regionu o ataku na prezydenta Gdańska

Data dodania: 2019-01-14 11:29:06, red
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Bez podziału politycznego. Politycy z regionu o ataku na prezydenta Gdańska
Finał WOŚP w Gdańsku, podczas którego doszło do ataku na Pawła Adamowicza

Lekarze wciąż walczą o życie prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, po brutalnym ataku nożownika podczas finału WOŚP na gdańskim Targu Węglowym. Posłowie z Warmii i Mazur komentując to wydarzenie mówią wprost – dziś nie ma miejsca na podziały polityczne, wszyscy musimy się teraz modlić za prezydenta Adamowicza.

Do tego tragicznego zdarzenia doszło w niedzielny wieczór na Targu Węglowym w Gdańsku. Tam, około godziny 20.00 podczas światełka do nieba, kończącego gdański finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, na scenę wtargnął mężczyzna z nożem w ręku, który ranił prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Nożownik, zanim został obezwładniony, krzyczał do zebranego tłumu, że atak na prezydenta to jego zemsta na Platformie Obywatelskiej, której Adamowicz jest członkiem. Mężczyzna miał się mścić za 5-letnią karę więzienia, którą odsiadywał za napady na 4 punkty bankowe. Więzienie opuścił 8 grudnia 2018 roku.

Prezydent Adamowicz po 5-godzinnej, bardzo skomplikowane operacji wciąż walczy o życie. Rana serca, rana przepony i narządów wewnątrz jamy brzusznej - z takimi obrażeniami zmagali się lekarze. Stan Adamowicza lekarze określają jako ciężki.

W dyskursie publicznym pojawia się oskarżenie, że zdarzenie w Gdańsku jest pokłosiem politycznych sporów, które dzielą Polaków i nakręcają spiralę wzajemnej agresji.

Politycy z Warmii i Mazur w swoich wypowiedziach mówią wprost – dziś nie ma podziałów jest tylko modlitwa za Pawła Adamowicza. A ten akt agresji nigdy nie miał prawa się zdarzyć.

Każda przemoc, wymaga potępienia.

Opublikowany przez Poseł Andrzej Maciejewski Kukiz15 Niedziela, 13 stycznia 2019

Komentarze (4)

Dodaj swój komentarz

 • anka222 2019-01-14 17:48:52
  Język nienawiści jest przeważnie po jednej stronie-''walić dechą,dorżnąć watahę ''oraz dużo można by cytować a ze zwykłego bandytyzmu nie róbcie zamachu politycznego
  Odpowiedz Oceń: 2 1 Zgłoś treść
 • Nauczycielka 2019-01-14 17:00:24
  Tak ideał sięgnął bruku... Wpajana przez polityków przez ostatnie 30 lat nienawiść do brata i siostry znalazła ujście w bandyckie pchnięciu nożem. Winnym tej zbrodni są wszyscy politycy. Nie ma dnia aby nie było słychać tej mowy nienawiści. Było wiadome ze za pyskowaniem kłotniami i wyzwiskami przyjdą rękoczyny aż w końcu ktoś użyje noźa i wystrzeli pistolet... Obywatel widzi co robi poseł radny prezydent wójt. Bierze przykład z jego postawy. A ta niestety zeszła do rynsztoka... Wielu morderców czekało na taka atmosferę w kraju jaka się ukształtowała. Wielu pseudopolityków zapedzilo się w swoich poglądach za daleko. Nie odważył się jeszcze zabijać na oczach ludzi. Ludzie nie mają jednak takich skrupułów. Czegoś takiego w najskrytszych snach nie przewidziała. Ja modlę się codziennie. Niektórzy z polityków proszą o modlitwę teraz . Trochę za późno Panie pośle. Pana codzienna mowa to modlitwa. Nie zawsze podoba się to innym ale nikt nie rzuca się na Pana z nożem w ręku. Znalazł się jednak zabójca który widząc co się dzieje w kraju przekroczył Rubikon. Dzisiaj największe żale wylewa PO - partia której zaufał a którą porzuciła to w imię własnych partykularnych interesów Zamilczcie Panie i Panowie. Nie ośmieszanie się.
  Odpowiedz Oceń: 6 2 Zgłoś treść
 • j 2019-01-14 14:28:50
  Podziękujmy Jarusiowi który tak poróżnił polaków że w jednych rodzinach ludzie się nienawidzą i nie rozmawiają z sobą i to własnie jest pokłosie tych co stali tutaj i tamtych gdzie ZOMO
  Odpowiedz Oceń: 7 6 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.