Beniaminek III ligi lepszy od Stomilu w Pucharze Polski [ZDJĘCIA, WIDEO]

Ostatnia aktualizacja 2017-07-16 14:19:25, kru
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Beniaminek III ligi lepszy od Stomilu w Pucharze Polski [ZDJĘCIA, WIDEO]
Rzuty karne lepiej wykonywali piłkarze z Sieradza
Fot. Paweł Piekutowski / Olsztyn.com.pl

Niezwykle krótko trwała przygoda piłkarzy Stomilu Olsztyn w rozgrywkach Pucharu Polski. Olsztynianie odpadli z dalszych gier już w rundzie wstępnej.  

W regulaminowym czasie gry żaden z zespołów nie zdobył bramki. Potrzebna była dogrywka, która również nie przyniosła rozstrzygnięcia. Rzuty karne lepiej jednak wykonywali piłkarze beniaminka z Sieradza, dzięki czemu awansowali do dalszych gier.

- Nie chcę powtarzać znanych sloganów, że puchary rządzą się swoimi prawami, ale to jest dla nas wskazówka, że nie jesteśmy jeszcze gotowi ani taktycznie, ani motorycznie - powiedział tuż po meczu olsztyński szkoleniowiec, Tomasz Asensky. - Ciężki obóz jest za nami. Niestety, ale personalnie ten zespół również trzeba będzie wzmocnić, bowiem pokazuje, że w ataku pozycyjnym stwarzamy sobie sytuacje, ale nie potrafimy ich kończyć, następnie w defensywie też popełniamy błędy. Myślę, że brakuje nam jeszcze dużo i odpadamy z Pucharu Polski. Przeciwnik gra w niższej lidze i tym samym zmuszał nas do ataku pozycyjnego. I było to trochę przysłowiowym biciem głową w mur. Niestety, powiem szczerze, zabrakło dokładności. Staranności w grze, kiedy to decyduje przyjęcie o kolejnym możliwym zagraniu i stworzeniu sytuacji. Usprawiedliwienia można szukać jedynie w ciężkim zgrupowaniu, ale starałem się tak przygotować zespół, aby starczyło na Sieradz. Niestety, przegrywamy i żegnamy się z Pucharem Polski. Nasza przygoda trwała bardzo krótko. Skupimy się teraz na dalszych przygotowaniach do ligi.

- Wszyscy zawodnicy zasłużyli na bardzo duże słowa uznania - powiedział z kolei Łukasz Markiewicz, trener Warty Sieradz. - Piłkarze wykonali wszystko to, co zakładaliśmy sobie w szatni. Zagraliśmy bardzo dobre spotkanie pod względem taktycznym. Musimy także pamiętać, że jesteśmy w okresie przygotowawczym i pracujemy nad przygotowaniem się do ligi. Cieszy nas jednak zwycięstwo ze Stomilem.

Stomil rozgrywki I ligi rozpocznie za dwa tygodnie wyjazdowym spotkaniem z Bytovią Bytów. Nie jest jednak wykluczone, że przed ligą olsztynianie w przyszły weekend rozegrają jeszcze mecz kontrolny.

Warta Sieradz - Stomil Olsztyn 0:0 pd. k. 4:2

Rzuty karne:

1:0 Michał Sitarz
1:1 Grzegorz Lech
2:1 Mariusz Zawodziński
2:2 Tomasz Zahorski
3:2 Łukasz Mitek
3:2 Paweł Baranowski (obroniony)
3:2 Adrian Klepacz (obroniony)
3:2 Piotr Głowacki (obroniony)
4:2 Marcin Kacela

Warta Sieradz: Maciej Mielcarz - Rafał Swędrowski, Łukasz Mitek, Adrian Klepacz, Sylwester Pawlak, Jarosław Szyc (82' Marcin Kacela), Michał Sitarz, Mariusz Zawodziński, Dominik Cukiernik (63' Krzysztof Składowski), Wiktor Płaneta, Marcin Kobierski (97' Maciej Łabędzki)

Stomil Olsztyn: Piotr Skiba - Janusz Bucholc, Paweł Baranowski, Igor Biedrzycki, Wojciech Dziemidowicz, Marcel Ziemann, Wiktor Biedrzycki, Paweł Głowacki (56' Artur Siemaszko), Grzegorz Lech, Karol Żwir (60' Piotr Głowacki), Tomasz Zahorski

Żółte kartki: Mitek, Pawlak (Warta); Ziemann, W. Biedrzycki (Stomil)

Sędziował: Marek Opaliński (Legnica)

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.