Beata Bublewicz kandydatką na prezydenta Olsztyna [WIDEO]

Data dodania: 2018-07-10 18:26:58, kru
Ostatnia aktualizacja 2018-07-10 18:59:55
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Beata Bublewicz kandydatką na prezydenta Olsztyna [WIDEO]
Beata Bublewicz
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

Koalicja Obywatelska na Warmii i Mazurach. Platforma Obywatelska i Nowoczesna poinformowały, iż Beata Bublewicz będzie wspólną kandydatką na prezydenta Olsztyna.

- Mieszkam w Olsztynie od urodzenia. Olsztyn jest najbliższy mojemu sercu. To jest moje miejsce na Ziemii - powiedziała na chwilę przed konwencją Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej na Warmii i Mazurach, kandydatka na prezydenta Olsztyna, Beata Bublewicz. - Chcę pracować dla naszego miasta. Program nakreślę w swoim wystąpieniu ale mogę powiedzieć w skrócie, że mój program będzie stawiać w centrum zainteresowania człowieka. Miasto musi być dla ludzi. Trzeba spełnić te potrzeby, które do tej pory nie były spełniane z różnych względów. Przyszedł czas na to, aby ludziom tutaj, w tym miejscu, żyło się bezpiecznie i zdrowo.

Kandydatką na wiceprezydenta Olsztyna została natomiast Izabela Smolińska-Letza z Nowoczesnej. Kandydatem na prezydenta Elbląga będzie Michał Missan, a na burmistrza Ostródy Waldemar Graczyk.

W konwencji udział biorą liderzy Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej - Grzegorz Schetyna i Katarzyna Lubnauer.

Liderzy list do sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego Koalicji Obywatelskiej:

- Olsztyn: Marcin Kuchciński
- Elbląg: Grażyna Kluge
- Szczytno: Igor Chmieliński
- Iława: Bernadeta Hordejuk
- Giżycko: Jolanta Piotrowska
- Kętrzyn: Zbigniew Homza
- Górowo Iławeckie: Miron Sycz

Wcześniej swój akces wyborczy na prezydenta Olsztyna zgłosił Michał Wypij ze Zjednoczonej Prawicy, przewodniczący partii Porozumienie na Warmii i Mazurach oraz doradca ministra nauki i szkolnictwa wyższego Jarosława Gowina, a także obecnie urzędujący prezydent - Piotr Grzymowicz.

Nieoficjalnie mówi się także, iż w wyborach wystartuje radny SLD, Krzysztof Kacprzycki oraz poseł Kukiz'15, Andrzej Maciejewski.

Konferencja prasowa Koalicji Obywatelskiej na Warmii i Mazurach

Komentarze (34)

Dodaj swój komentarz

 • Olsztyniak124 2018-10-08 23:11:54
  Co ta bublewicz zrobiła dla Olsztyna, co ta kobieta sobą reprezentuje kupę kredytów, ojciec po śmierci zostawił wielki majątek jeśli jest takim dobrym włodarzem to po co bierze kredyty..... Na zakupy w Paryżu . Pani Beato wstyd
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • stoik 2018-08-24 21:50:29
  kompromitacja PO, a kim jest ta osoba, tylko cUrunią znanego kiedyś kierowcy średniego sortu, niczym więcej,jedni mają wdowy i wnuczków a Olsztyn cUrunię
  Odpowiedz Oceń: 3 2 Zgłoś treść
 • wyborca 2018-07-25 20:16:33
  A kim obecnie jest ten Kuchciński? Czy to nie ten radnym miasta Olsztyn co było o nim głośno? Chcieli mu odebrać mandat radnego.
  Odpowiedz Oceń: 2 0 Zgłoś treść
 • Nadmorski 2018-07-17 15:19:29
  Od 3 kadencji PO nie ma własnych, normalnych kandydatóakandydatów na urząd Prezydenta. Odnoszę wrażenie że wylatuje ich z łapanki... Jaka partia taka polityka i tacy kandydaci. Wiem że wielu działaczom PO bliżej do Grzymowicza niż do Bublewicz. Zazdrość ich zżera ze może ktoś być Prezydentem niż kolega czy koleżanka.
  Odpowiedz Oceń: 5 1 Zgłoś treść
 • wista 2018-07-13 10:15:58
  PO ,CELOWO WYSTAWIŁO BEATĘ BUBLEWICZ,NA PRZEGRANIE WYBORÓW,SCHETYNA NIECH CIĘ SZLAG TRAFI I TWOJE POMYSŁY,PRZEDUPCZYLIŚCIE PARTIĘ I WYBORCÓW CO NA WAS GŁOSOWALI.MOJA KANDYTATURA -- ANNA WASILEWSKA.
  Odpowiedz Oceń: 1 2 Zgłoś treść
 • anka222 2018-07-13 08:04:22
  PANI SENATOR LIDIA STAROŃ POWINNA KANDYDOWAĆ TO JEST ODPOWIEDNIA KANDYDATKA -ŻYCZĘ SZYBKIEGO POWROTU DO ZDROWIA PANI SENATOR TYLE DOBREGO ZROBIŁA DLA LUDZI,WALCZY Z UKŁADAMI,KUMOTERSTWEM
  Odpowiedz Oceń: 6 2 Zgłoś treść
 • bc 2018-07-13 00:07:30
  Banda kretynów............. bezmózgowcy..........
  Odpowiedz Oceń: 4 0 Zgłoś treść
 • widz 2018-07-12 23:25:59
  Chyba z głową macie problem...... otwórzcie oczy , z tą kandydatką przegracie te wybory z kretesem. Już gorszej kandydatury nie było ?????????????
  Odpowiedz Oceń: 5 1 Zgłoś treść
 • fghfghgujhmfhuj 2018-07-12 09:38:16
  nie jest chyba lepsza od obecnego... wykazała się jako posłanka? zrobiła coś dla olsztyna?
  Odpowiedz Oceń: 13 1 Zgłoś treść
 • ed 2018-07-12 08:53:08
  Tragedia. Na wybory pójdę głosować przeciw Grzymowiczowi. Na kogo? Pewnie na Wypija z czystej kalkulacji. PiS najprawdopodobniej wygra kolejne wybory parlamentarne a wtedy lepiej mieć ich człowieka na fotelu prezydenta Olsztyna. Zresztą kandydatura z PO to ich strzał w kolano. Schetyna albo jest głupi i ślepy albo... nie wiem co, naprawdę. Solidnym kandydatem byłby Kacprzycki ale się nie zdeklarował, a i ze względu na środowisko (SLD) też raczej zagrożeniem dla Grzymowicza by nie był. Zostaje Wypij - trudno.
  Odpowiedz Oceń: 9 7 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.