Areszt za podpalenie szpitala

Data dodania: 2014-12-31 10:17:40, kru
Ostatnia aktualizacja 2015-01-16 13:59:57
A | A | A
wykop.pl Tweetnij

Sąd Rejonowy w Olsztynie przychylił się do wniosku policjantów oraz prokuratora i zdecydował o tymczasowym aresztowaniu na 2 miesiące 38-letniego sprawcy podpalenia szpitala. Teraz mężczyźnie może grozić kara nawet 10 lat więzienia.

O zatrzymaniu 38-latniego mężczyzny pisaliśmy 29 grudnia br. Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zatrzymali podejrzanego o podpalenie Pawła R. mieszkańca Olsztyna, który podpalając przy pomocy łatwopalnej substancji składowane na klatce schodowej materace i koce wywołał pożar na jednym z oddziałów szpitala przy ul. Al. Wojska Polskiego. Służby ratunkowe z budynku ewakuowały 73 osoby. Na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń. Mężczyźnie po przesłuchaniu został przedstawiony zarzut spowodowanie pożaru, które zagrażało życiu i zdrowiu wielu osób oraz mieniu w wielkich rozmiarach i wystąpiono do Sądu o zastosowanie tymczasowego aresztu. Sąd przychylił się do wniosku policji i prokuratury i odizolował "piromana" na okres dwóch miesięcy.

Mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Olsztyn

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Warto zobaczyć: Lekarze, specjaliści, gabinetyGabinety medyczne

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.