Amerykański żołnierz pobity i okradziony. Olsztyński sąd wyznaczył termin rozprawy

Data dodania: 2018-08-09 13:27:08, red
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Amerykański żołnierz pobity i okradziony. Olsztyński sąd wyznaczył termin rozprawy

Sąd Okręgowy w Olsztynie wyznaczył dwa terminy rozprawy w sprawie o rozbój i pobicie dwóch obywateli amerykańskich w Giżycku, w tym jednego żołnierza. Na ławie oskarżonych zasiądą dwaj młodzi mężczyźni.

Do zdarzenia doszło w nocy z 2 na 3 grudnia 2017 roku w centrum Giżycka. Najpierw został pobity jeden z pokrzywdzonych - pracownik cywilny amerykańskiej jednostki wojskowej, zaś chwilę później zaatakowany został drugi z pokrzywdzonych - żołnierz armii amerykańskiej, który w wyniku napaści doznał poważnych obrażeń twarzy. Sprawca nie tylko pobił żołnierza, ale również ukradł mu pieniądze, telefon komórkowy i dokumenty.

W tej sprawie oskarżonych zostało dwóch młodych mieszkańców Giżycka.

Hubert Ch będzie odpowiadał za pobicie pracownika amerykańskiej jednostki, ale również za zaatakowanie jego towarzysza - Aarona T., amerykańskiego żołnierza, któremu następnie zabrał pieniądze w kwocie 40 euro, telefon komórkowy oraz dokumenty. Żołnierz armii USA w wyniku tej napaści doznał ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w postaci m.in. wieloodłamowego złamania kości czołowej i lewego oczodołu.

Prokurator zarzucił Hubertowi Ch. także zniszczenie dokumentów skradzionych wcześniej Aaronowi T. oraz udział w pobiciu Tomasza J.  w nocy 9 września 2017 r. w Giżycku.

Z kolei Bartłomiejowi K. oprócz pobicia pracownika jednostki wojskowej przedstawiono zarzut udziału w pobiciu Pawła K., do którego doszło również w nocy 9 września 2017 r. w Giżycku.

Hubert Ch. przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się jedynie częściowo do zarzucanych mu czynów i odmówił składania wyjaśnień. Natomiast przesłuchany w charakterze podejrzanego Bartłomiej K. przyznał się tylko do pobicia Pawła K.

Hubert Ch. przebywa w tymczasowym areszcie od grudnia 2017 roku. Z kolei Bartłomiej K. postanowieniem Sądu Okręgowego w Olsztynie został zwolniony z tymczasowego aresztu.

Sąd Okręgowy w Olsztynie wyznaczył już dwa terminy rozprawy w tej sprawie: 9 i 10 października 2018 roku.

 

Komentarze (4)

Dodaj swój komentarz

  • Dawbra 2018-08-09 20:03:08
    To odpowiedz na pytanie czy Chcemy Amerykańskich Zołnierzy w Polsce.
    Odpowiedz Oceń: 3 7 Zgłoś treść
  • Ryszard Ochódzki 2018-08-09 14:12:12
    Co sobie Amerykanie pomyślą-że u nas napadają na ulicy za czterdzieści euro... takie buractwo i bezmózgowie należy surowo karać.
    Odpowiedz Oceń: 12 3 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.